Latvijas kalnu slēpotājas noslēdz dalību Olimpiādē , Mixnews.lv

Latvijas kalnu slēpotājas noslēdz dalību Olimpiādē

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 21. februārī plkst. 10:23

Soču olimpiskajās spēlēs piektdien ar braucieniem slaloma disciplīnas sacensībās dalību Olimpiādē noslēdz Latvijas kalnu slēpotājas Agnese Āboltiņa un Lelde Gasūna, ziņo LETA.

Slaloma sacensības plānots uzsākt pl.14.45 pēc Latvijas laika. Gasūna uz starta dosies ar 61.numuru, kamēr Āboltiņai ticis 68.starta numurs 88 sportistu konkurencē.

Otrajam braucienam, kas tiks sākts pl.18.45, kvalificēsies visas sportistes, kuras spēs sasniegt finišu pirmajā braucienā.

Tikai 18 gadus vecā Āboltiņa supergigantā ierindojās 31.vietā, bet milzu slalomā izstājās otrā brauciena laikā. Tikmēr 23 gadus vecā Gasūna startējusi tikai milzu slaloma sacensībās, kur pirmajā braucienā nespēja sasniegt finišu.

Āboltiņa atzinusi, ka lielākās cerības sportiste liek tieši uz sacensībām slalomā.

Pirms pāris gadiem par Latvijas labāko kalnu slēpotāju tika uzskatīta Gasūna, bet kopš tā laika viņa vairakkārt guvusi smagas traumas, tāpēc tagad jau lielākās cerības tiek liktas uz Āboltiņu, bet lielus panākumus viņa vēl nav guvusi.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Kopumā piektdien tiks sadalīti septiņi medaļu komplekti.

Olimpisko spēļu notikumiem visas dienas garumā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā un "Viasat" sporta kanālos.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, un Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Komentāri