Vācijas biatlonisti Zahenbaheri-Štēli tur aizdomās par dopinga lietošanu, Mixnews.lv

Vācijas biatlonisti Zahenbaheri-Štēli tur aizdomās par dopinga lietošanu (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 21. februārī plkst. 14:20

Vācijas Soču olimpisko spēļu delegācija saņēmusi informāciju no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK), ka viens no tās sportistiem, iespējams, pieķerts dopinga lietošanā, ziņo LETA-AFP.

Delegācija informēta, ka sportista analīžu A prove uzrādījusi rezultātus, kas būtiski atšķiras no normas. Šie rādītāji uzskatāmi par aizdomīgiem.

Sportista identitāte pašlaik netiek izpausta. Pašlaik neoficiāla informācija liecina, ka pieķertā ir biatloniste Evi Zahenbahere-Štēle, kura startējusi piecās disciplīnās un ierindojusies ceturtajā vietā gan 12,5 kilometru masu startā, gan jaukto komandu stafetes sacensībās.

Par šīs sportistes pieķeršanu vēsta portāls "Sport.de", kas atsaucas uz aģentūru DPA. Aģentūra apgalvo, ka tās informācijas avots ir uzticams, taču Vācijas delegācija komentārus par notiekošo sola vien pēc piektdien paredzētajām B proves analīzēm.

Savukārt raidstacija "Deutsche Welle" apgalvo, ka aizdomīgas bijušas uzreiz trīs Vācijas sportistu analīzes, tomēr jaunākā informācija liecina, ka šis minējums bijis nepatiess.

Pašlaik 33 gadus vecā Zahenbahere-Štēle karjeras laikā izcīnījusi divas olimpiskās zelta un trīs sudraba medaļas, bet pasaules čempionātos viņas kontā ir viena zelta, četras sudraba un viena bronzas godalga.

Olimpiādē piektdien paredzētas 4x6 kilometru stafetes sacensības sievietēm, bet Zahenbahere-Štēle nav atrodama savas komandas pieteikumā. Piektdien paredzēta sportista analīžu B proves izpēte. Par tālākām darbībām piektdien lems arī SOK disciplinārā komisija.

Pašlaik netiek ziņots, kad veiktas dopinga analīzes - pirms Olimpiādes vai to laikā.

Ja B proves būs pozitīvas un sportistam tiks izvirzīta apsūdzība dopinga lietošanā, tas kļūs par pirmo šādu gadījumu Soču Olimpiādē. Vācijas sportisti Sočos izcīnījuši astoņas zelta, četras sudraba un četras bronzas medaļas, godalgu ieskaitē ieņemot trešo vietu aiz Norvēģijas un ASV.

SOK Sočos veic kopumā 2453 dopinga pārbaudes.

Soču olimpiskās spēles ilgs līdz svētdienai.

Komentāri 1
zT4L3GT4gkfkpirms 5 gadiem
Just do me a favor and keep writing such trnhneact analyses, OK?