Kalnu slēpotāja Šifrina kļūst par jaunāko olimpisko čempioni slalomā, Mixnews.lv

Kalnu slēpotāja Šifrina kļūst par jaunāko olimpisko čempioni slalomā

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 21. februārī plkst. 19:53

No kreisās puses uz labo: sudraba medaļas ieguvēja Marlīza Šīlda (Austrija), zelta medaļas ieguvēja Mikaela Šifrina (ASV) un bronzas medaļas ieguvēja Katrīna Zetele (Austrija)

Tikai 18 gadus vecā ASV kalnu slēpotāja Mikaela Šifrina piektdien kļuvusi par jaunāko olimpisko spēļu čempioni slaloma disciplīnas vēsturē, ziņo LETA.

Šifrina piektdien triumfēja Soču olimpisko spēļu slaloma sacensībās, divu braucienu summā par 0,53 sekundēm apsteidzot austriešu kalnu slēpotāju Marlīzi Šīldu, kura pēc pirmā brauciena bija tikai sestajā vietā.

Šī 32 gadus vecajai Šīldai ir ceturtā olimpiskā medaļa karjerā, bet viņa ne reizi nav spējusi izcīnīt zeltu. Zīmīgi, ka, pateicoties piektdien Sočos iegūtajai bronzai, viņa kļuvusi par vecāko medaļnieci slaloma disciplīnā.

Savukārt bronzas medaļu piektdien ieguva vēl viena Austrijas pārstāve Katrīna Zetele, kura bija tikai septītā pēc veikta pirmā brauciena. Zetelei šī ir pirmā olimpiskā godalga karjerā, tāpat kā Šifrinai.

Tikmēr neveiksmīgi otro braucienu veica vāciete Marija Hefla-Rīša, kura iepriekš triumfēja superkombinācijā. Viņa pēc pirmā slaloma brauciena bija otrajā vietā, bet pēc otrā mēģinājuma summā ierindojās vien ceturtajā vietā.

Savukārt Slovēnijas sportiste Tina Maze, kura pēc pirmā brauciena bija trešā, divu braucienu summā uzrādīja vien astoto labāko rezultātu. Iepriekš Maze Sočos bija triumfējusi nobrauciena un milzu slaloma sacensībās.

Šajā distancē sacenšas arī latvietes Lelde Gasūna un Agnese Āboltiņa. Soču olimpiskās spēles ilgs līdz svētdienai.

Komentāri