Biatloniste Zahenbahere-Štēle neatzīst savu vainu dopinga lietošanā, Mixnews.lv

Biatloniste Zahenbahere-Štēle neatzīst savu vainu dopinga lietošanā (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 21. februārī plkst. 20:16

Vācijas biatloniste Evi Zahenbahere-Štēle piektdien noliedza savu vainu dopinga lietošanā, ziņo LETA-AFP.

Piektdien Sočos uzvirmoja pirmais dopinga skandāls, kurā aizdomās tika turēta tieši Zahenbahere-Štēle. Savukārt pati sportiste noliedza, ka būtu lietojusi dopingu.

"Nespēju paskaidrot, kā man varēja būt pozitīvas analīzes," izteikusies biatloniste. "Šobrīd izdzīvoju pašu sliktāko murgu."

"Es varu apliecināt, ka neesmu apzināti lietojusi aizliegtās vielas un darīšu visu iespējamo, lai apliecinātu savu nevainību," paudusi Zahenbahere-Štēle.

Vācijas sportiste Soču olimpiskajās spēlēs startējusi piecās disciplīnās un ierindojusies ceturtajā vietā gan 12,5 kilometru masu startā, gan jaukto komandu stafetes sacensībās.

Pozitīvas izrādījušās A un B proves, tāpēc Zahenbaherei-Štēlei draud divu gadu diskvalifikācija. Pie pozitīvajiem dopinga rezultātiem varētu būt vainojams enerģijas batoniņš vai pārtikas piedevas.

Zīmīgi, ka jau 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs Zahenbaherei-Štēlei un vēl dažiem citiem sportistiem tika piespriesta piecu dienu diskvalifikācija par paaugstinātu hemoglobīna līmeni asinīs.

Piektdien kļuva zināms, ka dopinga lietošanā pieķerts Itālijas izlases bobslejists Viljamss Frullani, kura organismā konstatēta aizliegtā viela dimetilpentilamīns. Viņš jau ir izraidīts no Soču olimpiskajām spēlēm.

Tāpat Krievijas mediji ziņo, ka dopinga lietošanā aizdomās tiek turēta ukraiņu kalnu slēpotāja Bogdana Matcocka, kura ceturtdien Ukrainā valdošo nemieru dēļ izstājusies no olimpiskajām spēlēm.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) Sočos veic kopumā 2453 dopinga pārbaudes.

Soču olimpiskās spēles ilgs līdz svētdienai.

Komentāri 1
baabYXWXNopirms 5 gadiem
That kind of thiinnkg shows you're on top of your game