Ukrainas biatloniste: Pateicoties uzvarai Olimpiādē, varam palīdzēt vienot valsti, Mixnews.lv

Ukrainas biatloniste: Pateicoties uzvarai Olimpiādē, varam palīdzēt vienot valsti (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 21. februārī plkst. 21:49

Ukrainas biatlonistes svin uzvaru

Pateicoties gūtajiem panākumiem Soču olimpisko spēļu biatlona stafetes sacensībās, Ukrainas biatlonistes var palīdzēt vienot savu konfliktu mākto valsti, uzskata viena no sportistēm Oļena Pidrušna.

Piektdien Ukrainai pirmo reizi vēsturē izdevās triumfēt olimpisko spēļu biatlona sacensībās, iegūstot zeltu sieviešu stafetē.

"Mēs devām Ukrainas iedzīvotājiem pozitīvas emocijas. Visi Ukrainas cilvēki mūs atbalsta, un mēs šeit, Sočos, to jutām," pauda Pidrušna. "Neviena no mums nevēlējās pamest Olimpiādi priekšlaicīgi. Domāju, ka atteikšanās startēt būtu slikta ideja. Pateicoties uzvarai, varam palīdzēt vienot valsti."

Tikmēr Ukrainas Olimpiskās komitejas prezidents Sergejs Bubka pauda lepnumu par biatlonistu panākumu.

"Meitenes darīja visu iespējamo, lai zili dzeltenais karogs plīvotu un Ukrainas himna skanētu Sočos. Esam lepni par viņām. Mēs atbalstījām biatlonistes no tribīnēm ar sēru lentēm un karodziņiem, kur rakstīts "Par mieru! Par Ukrainu!". Vēlamies šo uzvaru veltīt visiem Ukrainas iedzīvotājiem. Ticu, ka šajos grūtajos laikos šī zelta medaļa vienos cilvēkus un radīs mieru," izteicās Bubka.

"Kad biju uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, nevarēju pārstāt raudāt. Centos nomierināties un mēģināju noslēpties aiz savām slēpēm. Tās bija ne tikai manas laimes asaras, bet visas valsts," sacīja godalgotā biatloniste Vaļa Semerenko.

Tikmēr viņas māsa Vita, kura arī iekļauta stafetes komandā, atklāja, ka vēl nav apzinājusies izcīnīto uzvaru. "Šāds sasniegums ir bijis mūsu dzīves sapnis. Mūsu un visas Ukrainas sapnis nu ir piepildījies. Mēs esam čempiones."

Savukārt slavenā Norvēģijas biatloniste Tūra Bergere, kuras komanda ieguva bronzu, pauda prieku par Ukrainas panākumu.

"Situācija šajā valstī ir šausmīga. Viņas šodien bija labākās un bija pelnījušas uzvarēt," atzina Bergere.

Ukrainai šī ir pirmā zelta medaļa Soču olimpiskajās spēlēs, bet Ziemas olimpisko spēļu vēsturē tā šai valstij ir tikai otrā augstākā kaluma godalga.

Soču olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

Komentāri 1
TYIWJG2i8Opirms 5 gadiem
Action requires kndlgeowe, and now I can act!