Krievija izcīna divas zelta medaļas šorttreka sacensībās, Mixnews.lv

Krievija izcīna divas zelta medaļas šorttreka sacensībās

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 21. februārī plkst. 22:07

Krievijas šorttrekisti piektdien sarūpēja mājiniecei divas zelta godalgas Soču olimpiskajās spēlēs, ziņo LETA.

Vispirms par zeltu parūpējās Krievijas naturalizētais dienvidkorejietis Viktors Ans, kurš kļuva par čempionu 500 metru distancē, uzrādot laiku 41,312 sekundes. Anam šī jau ir trešā godalga šajā Olimpiādē - iepriekš viņš bija triumfējis 1000 metru distancē un ieguvis bronzu 1500 metros. Savukārt karjerā šī viņam jau ir septītā olimpiskā medaļa.

Zīmīgi, ka, pateicoties panākumam 1000 metru distancē, Ans kļuva par pirmo sportistu ziemas olimpisko spēļu vēsturē, kurš kļuvis par čempionu, pārstāvot divas politiski un konstitucionāli nesaistītas valstis.

Sudraba medaļu 500 metros ieguva Ķīnas pārstāvis Vu Dadzjins, kurš no Krievijas sportista atpalika par 0,214 sekundēm. Tikmēr pie bronzas tika kanādietis Šarlē Kurnjē. Savukārt vēlāk norisinājās 5000 metru stafete vīriešiem, kur ar jaunu olimpisko rekordu triumfēja Krievija, distanci veicot sešās minūtēs un 42,1 sekundē.

Arī šoreiz pie zelta medaļas tika Ans, kuram tā jau trešā Sočos, bet pie augstākā kaluma godalgas tika arī Semjons Jeļistratovs, Vladimirs Grigorjevs un Ruslans Zaharovs. Tādejādi Ans kļuvis par pirmo šorttrekistu, kurš spējis izcīnīt sešas olimpiskās godalgas.

Otrajā vietā stafetes sacensībās ierindojās ASV, kuras sastāvā pie sudraba tika Eduardo Alvaress, Džons Roberts Čelskijs, Kriss Krevelings un Džordans Melouns.

Amerikāņu no Krievijas šorttrekistiem atpalika par 0,271 sekundi. Bronzas medaļu ieguva Ķīna ar Čeņu Deņuanu, Haņu Tiaņjui, Ši Dzjinjaņu un Dadzjinu sastāvā.

Savukārt dāmām 1000 metru distancē piektdien pie uzvaras tika Sunhi Parka no Dienvidkorejas, tādejādi izcīnot otro zelta medaļu šajās olimpiskajās spēlēs - iepriekš viņa bija uzvarējusi arī 3000 metru stafetē, kā arī individuāli ieguvusi bronzu 500 metros.

Sudraba medaļu tikmēr ieguva Faņa Kesjiņa, Parkai piekāpjoties tikai par 0,05 sekundēm. Savukārt bronzu izcīnīja cita Dienvidkorejas šorttrekiste Sukhī Šima, kura arī pirms tam bija triumfējusi 3000 metru stafetē.

Soču olimpiskās spēles ilgs līdz svētdienai.

Komentāri