Bobslejisti Sočos uzsāk četrinieku sacensības, Mixnews.lv

Bobslejisti Sočos uzsāk četrinieku sacensības (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 22. februārī plkst. 11:14

Priekšpēdējā Soču olimpisko spēļu dienā šodien sacensības uzsāk bobsleja četrinieki ar Latvijas pilotiem Oskaru Melbārdi un Oskaru Ķibermani ierindā, tāpat uz starta dosies arī kalnu slēpotāji Kristaps Zvejnieks, Mārtiņš Onskulis un Roberts Rode, ziņo LETA.

Tieši kalnu slēpotāji pl.14.45 sacentīsies pirmie, uzsākot sacensības slalomā. Pirmais no latviešiem dosies Zvjenieks, kuram 49.starta numurs, bet Onskulim ir 90., kamēr Rodem - 98.

Pl.18.15 tiks dots starts otrajam braucienam.

Šīs ir pēdējās kalnu slēpošanas sacensības šajā Olimpiādē.

Iepriekš Zvejnieks ierindojās 43.vietā milzu slaloma sacensībās, bet Rode nobraucienā bija 47.pozīcijā, savukārt supergigantā viņam finišu sasniegt neizdevās.

Tikmēr Onskuls arī piedalījās milzu slalomā, bet finišu nesasniedza. Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Latvijas labākajam kalnu slēpotājam Zvejniekam un labākajam ātruma disciplīnu speciālistam Rodem šīs ir otrās olimpiskās spēles. Ja Zvejnieks visu šo sezonu aktīvi startējis, iekļūstot arī Eiropas kausa sacensību labāko divdesmitniekā, Rode lielāko daļu sezonas izlaida potītes lūzuma dēļ. Pērn Zvejnieks pasaules čempionātā junioriem izcīnīja astoto vietu kombinācijā, bet šosezon ieņēma astoto vietu slalomā Ziemas Universiādē.

Savukārt pl.18:30 pēc Latvijas laika sāksies bobsleja četrinieku sacensības. Melbārdis kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu uz starta stāsies kā septītie. Savukārt Ķibermanis kopā ar Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu startēs kā 16.ekipāža. Otrais brauciens tiks aizvadīts pl.20, bet atlikušie divi norisināsies svētdien.

Jau vēstīts, ka divnieku sacensībās Melbārdim ar Dreiškenu izdevās ierindoties augstajā piektajā vietā, kamēr Ķibermanis ar Leibomu bija 16.pozīcijā.

Šis Latvijas bobslejam ir augstākais rezultāts olimpisko spēļu divnieku sacensībās šajā gadsimtā. 1998.gadā piekto vietu spēja izcīnīt Sanda Prūša divnieks, bet pirms astoņiem gadiem Jānis Miņins ar stūmēju Dreiškenu noslēdza labāko sešinieku.

Vankūveras olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem Latvijas labākais pilots bija Miņins, kuram brīžiem konkurenci sagādāja Edgars Maskalāns, bet tagadējie piloti Melbārdis un Ķibermanis vēl pat nebija sēdušies pie kamanu vadības. Tomēr Miņinu neilgi pēc ierašanās Vankūverā skāra veselības problēmas, no kurām viņš nepaguva atlabt, un šajās sacensībās uz starta izgāja vien Maskalāns. Nākamo sezonu Latvijas izlase iesāka ar tādu pat pilotu sastāvu, tomēr startēja vien Eiropas kausa posmos, un 2011.gada sākumā pēc konflikta Miņins pameta Latvijas izlasi, un vēlāk izrādījās, ka tas nozīmē arī viņa karjeras beigas. Savukārt Maskalāns traumu dēļ karjeru beidza 2012.gada rudenī.

Šobrīd 25 gadus vecais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas šobrīd sportistu jau ļauj saukt par vienu no labākajiem pasaulē. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions un spējis uzvarēt trijos Pasaules kausa posmos.

Tikmēr Ķibermanis pašlaik ir vien 20 gadus vecs un bobslejam pievērsās 2011.gada vasarā, jau sekojošajā sezonā izcīnot ceturto vietu pasaules jaunatnes Olimpiādē. Pēdējās sezonās Ķibermanis uzrādījis augstākus rezultātus par Uģi Žaļimu, izkonkurējot viņu cīņā par Latvijas izlases otrā pilota godu.

Kopumā tiks sadalīti septiņi medaļu komplekti, kā arī viena bronzas medaļa, par ko cīnīsies ASV un Somijas vīriešu hokeja izlases.

Olimpisko spēļu notikumiem visas dienas garumā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā un "Viasat" sporta kanālos.

Olimpiāde ilgs līdz svētdienai, un Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Komentāri 1
LWDzIAMgbNpirms 5 gadiem
That saves me. Thanks for being so sebnlsie!