Zvejnieks nepabeidz slaloma sacensību pirmo braucienu, Mixnews.lv

Zvejnieks nepabeidz slaloma sacensību pirmo braucienu (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 22. februārī plkst. 16:38

Latvijas vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kā arī Roberts Rode sestdien nepabeidza Soču olimpisko spēļu slaloma sacensību pirmo braucienu, uzstājoties no sacensībām, ziņo LETA.

Zvejnieks, kurš tieši slalomā cerēja uz savu labāko sniegumu, distancē devās ar 49.kārtas numuru, tomēr jau trases sākumā pieļāva kļūdu un izstājās. Savukārt Rode startēja ar 98.kārtas numuru un arī netika līdz finišam.

Šajā distancē startē arī latvietis Mārtiņš Onskulis, kurš kā 90.startējušais spēja pievarēt pirmo braucienu, finišējot pēc 56,16 sekundēm un ieņemot 61.vietu.

Sacensībās startēja kopumā 115 sportisti, bet pirmo braucienu pabeidza 77 no viņiem.

Pl.18.15 pēc Latvijas laika tiks dots starts otrajam braucienam.

Līderis pirmajā braucienā ir austrietis Mario Mats, kurš par 0,45 sekundēm apsteidz zviedru Andrē Mīreru. Trešo vietu tikmēr dala itālis Stefano Gross un zviedrs Matiass Hargins, kuri līderim zaudē 0,75 sekundes.

Šīs ir pēdējās kalnu slēpošanas sacensības šajā Olimpiādē.

Iepriekš Zvejnieks ierindojās 43.vietā milzu slaloma sacensībās, bet Rode nobraucienā bija 47.pozīcijā, savukārt supergigantā viņam finišu sasniegt neizdevās. Tikmēr Onskuls arī piedalījās milzu slalomā, bet finišu nesasniedza.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem. Latvijas labākajam kalnu slēpotājam Zvejniekam un labākajam ātruma disciplīnu speciālistam Rodem šīs ir otrās olimpiskās spēles.

Ja Zvejnieks visu šo sezonu aktīvi startējis, iekļūstot arī Eiropas kausa sacensību labāko divdesmitniekā, Rode lielāko daļu sezonas izlaida potītes lūzuma dēļ. Pērn Zvejnieks pasaules čempionātā junioriem izcīnīja astoto vietu kombinācijā, bet šosezon ieņēma astoto vietu slalomā Ziemas Universiādē.

Soču olimpiskās spēles ilgs līdz svētdienai.

Foto: Infoski.lv

Komentāri 1
30k7JM5ipirms 5 gadiem
I might be beiantg a dead horse, but thank you for posting this!