Melbārža četrinieks pēc pirmās sacīkšu dienas ieņem otro vietu, Mixnews.lv

Melbārža četrinieks pēc pirmās sacīkšu dienas ieņem otro vietu (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 22. februārī plkst. 21:01

Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis pēc sestdien veiktajiem pirmajiem diviem Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensību braucieniem atrodas otrajā vietā, ziņo LETA.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmo braucienu veica 55,10 sekundēs, startā uzrādot dalītu trešo labāko laiku un pēc pirmā brauciena esot piektie. Savukārt otro braucienu latvieši veica 55,13 sekundēs, uzrādot labāko laiku gan startā, gan visā braucienā.

Tādējādi pēc otrā brauciena Melbārdis spēja pakāpties uz otro vietu, ievērojami uzlabojot savas pozīcijas cīņā ar tiešajiem konkurentiem. Līderis pēc diviem braucieniem ir mājinieks Aleksandrs Zubkovs, kuram Melbārdis zaudē tikai 0,04 sekundes. Tālāk vēl pēc 0,12 sekundēm seko vācietis Maksimiljans Arnts, bet vēl par 0,01 sekundi atpaliek amerikānis Stīvens Holkombs.

Ceturtās vietas īpašnieks Tomass Floršucs no Vācijas latviešu ekipāžai zaudē 0,25 sekundes.

Savukārt otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis, kurš startē ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu, pēc pirmā brauciena atradās 15.vietā 0,86 sekundes aiz līdera, bet otrajā braucienā uzrādīja 13.labāko laiku un pakāpās uz dalītu 13.pozīciju.

Otrā Latvijas ekipāža līderim zaudē 1,01 sekundi.

Atlikušie divi braucieni risināsies svētdien.

Jau vēstīts, ka divnieku sacensībās Melbārdim ar Dreiškenu izdevās ierindoties augstajā piektajā vietā, kamēr Ķibermanis ar Leibomu bija 16.pozīcijā. Šis Latvijas bobslejam ir augstākais rezultāts olimpisko spēļu divnieku sacensībās šajā gadsimtā. 1998.gadā piekto vietu spēja izcīnīt Sanda Prūša divnieks, bet pirms astoņiem gadiem Jānis Miņins ar stūmēju Dreiškenu noslēdza labāko sešinieku.

Vankūveras olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem Latvijas labākais pilots bija Miņins, kuram brīžiem konkurenci sagādāja Edgars Maskalāns, bet tagadējie piloti Melbārdis un Ķibermanis vēl pat nebija sēdušies pie kamanu vadības. Tomēr Miņinu neilgi pēc ierašanās Vankūverā skāra veselības problēmas, no kurām viņš nepaguva atlabt, un šajās sacensībās uz starta izgāja vien Maskalāns. Nākamo sezonu Latvijas izlase iesāka ar tādu pat pilotu sastāvu, tomēr startēja vien Eiropas kausa posmos, un 2011.gada sākumā pēc konflikta Miņins pameta Latvijas izlasi, un vēlāk izrādījās, ka tas nozīmē arī viņa karjeras beigas. Savukārt Maskalāns traumu dēļ karjeru beidza 2012.gada rudenī.

Šobrīd 25 gadus vecais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas šobrīd sportistu jau ļauj saukt par vienu no labākajiem pasaulē. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions un spējis uzvarēt trijos Pasaules kausa posmos.

Tikmēr Ķibermanis pašlaik ir vien 20 gadus vecs un bobslejam pievērsās 2011.gada vasarā, jau sekojošajā sezonā izcīnot ceturto vietu pasaules jaunatnes Olimpiādē. Pēdējās sezonās Ķibermanis uzrādījis augstākus rezultātus par Uģi Žaļimu, izkonkurējot viņu cīņā par Latvijas izlases otrā pilota godu.

Komentāri 1
CyTEkgYa1P1pirms 4 gadiem
This is exactly what I was looking for. Thanks for wrngiit!