Pirms noslēdzošā brauciena Melbārža četrinieks saglabā otro vietu , Mixnews.lv

Pirms noslēdzošā brauciena Melbārža četrinieks saglabā otro vietu

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 23. februārī plkst. 12:20

Latvijas labākā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks saglabājis otro vietu pirms Soču olimpisko spēļu noslēdzošā, ceturtā brauciena.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu trešo braucienu veica ar otro labāko laiku, atpaliekot vien no krieva Aleksandra Zubkova ekipāžas, kas ir pašreizējā līdere.

Latvieši no Zubkova pēc trim braucieniem summā atpaliek par 0,17 sekundēm. Tikmēr otrs latviešu četrinieks ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu pirms ceturtā brauciena atrodas 15.vietā, no Zubkova atpaliekot par 1,96 sekundēm.

Savukārt trešo vietu šobrīd ieņem amerikāņa Stīvena Holkomba pilotētais četrinieks, no Melbārža atpaliekot par 0,28 sekundēm, savukārt ceturtā ir vēl viena Krievijas ekipāža ar pilotu Aleksandru Kasjanovu, kas Latvijas bobslejistiem zaudē jau 0,43 sekundes.

Pirmo sešinieku tikmēr noslēdz vācietis Maksimiljans Arnts un Džons Džeksons no Lielbritānijas.

Ceturtais brauciens sāksies pl.13.

Jau vēstīts, ka divnieku sacensībās Melbārdim ar Dreiškenu izdevās ierindoties augstajā piektajā vietā, kamēr Ķibermanis ar Leibomu bija 16.pozīcijā. Šis Latvijas bobslejam ir augstākais rezultāts olimpisko spēļu divnieku sacensībās šajā gadsimtā. 1998.gadā piekto vietu spēja izcīnīt Sanda Prūša divnieks, bet pirms astoņiem gadiem Jānis Miņins ar stūmēju Dreiškenu noslēdza labāko sešinieku.

Šobrīd 25 gadus vecais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas šobrīd sportistu jau ļauj saukt par vienu no labākajiem pasaulē. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions un spējis uzvarēt trijos Pasaules kausa posmos.

Tikmēr Ķibermanis pašlaik ir vien 20 gadus vecs un bobslejam pievērsās 2011.gada vasarā, jau sekojošajā sezonā izcīnot ceturto vietu pasaules jaunatnes Olimpiādē. Pēdējās sezonās Ķibermanis uzrādījis augstākus rezultātus par Uģi Žaļimu, izkonkurējot viņu cīņā par Latvijas izlases otrā pilota godu.

Komentāri