ASV Senāts atbalsta likumu "fiskālās klints" apiešanai, Mixnews.lv

ASV Senāts atbalsta likumu "fiskālās klints" apiešanai

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. janvārī plkst. 12:45

ASV Senāts otrdien pārliecinoši pieņēma likumprojektu tā dēvētās "fiskālās klints" apiešanai, kas vienlaicīgi paredzēja strauju nodokļu pieaugumu un valdības izdevumu samazinājumu, ziņo ārvalstu mediji.

Dokuments, kas paredz nodokļu palielināšanu bagātajiem amerikāņiem, tika pieņemts pēc ilgstošām sarunām starp viceprezidentu Džo Baidenu un republikāņiem Senātā, ziņo „BBC News”.

Pārstāvju palāta – ASV Kongresa apakšpalāta likumprojektu skatīs vēlāk. Pārstāvju palātas sēde sāksies otrdien plkst.12 pēc vietējā laika (plkst.19 pēc Latvijas laika). Vienlaikus lēmums par valsts izdevumu samazināšanu tiek atlikts uz diviem mēnešiem. Republikāņi un demokrāti vienojās, ka šajā laikā notiks sarunas par plašāku vienošanos.

Pārstāvju palāta nespēs pieņemt likumu laikā, taču tas neiespaidos ekonomiku, jo otrdiena ASV ir brīvdiena, raksta „BBC News”.

Džordža Buša jaunākā prezidentūras laikā noteikto nodokļu atlaižu termiņš oficiāli beidzās pusnaktī. Taču pirmdien panāktā vienošanās ļaus saglabāt nodokļu atvieglojumus tiem amerikāņiem, kuri pelna līdz 400 000 dolāru gadā. Demokrāti pieprasīja šo slieksni samazināt līdz 250 tūkstošiem dolāru gadā.

Uz diviem mēnešiem atlikta arī paredzētā valsts izdevumu apcirpšana par 1,2 triljoniem dolāru, ko bija plānots veikt desmit gadu periodā, lai Kongress un Baltais nams varētu no jauna atsākt sarunas.

Pēc analītiķu domām, ja pusēm neizdotos vienoties, tad valstī samazinātos patēriņš, kas savukārt radītu jaunu recesiju.

Tiek uzskatīts, ka nodokļu palielināšana, kura notiktu vienlaikus ar plašu valsts izdevumu samazināšanu, būtiski ietekmēs visus ASV iedzīvotājus. Daži ASV ekonomisti ir aprēķinājuši, ka četru cilvēku ģimene, kura gadā pelna 75 tūkstošus dolāru, nodokļos maksātu par 3,5 tūkstošiem vairāk nekā pirms tam.

Taču demokrātiem un republikāņiem ASV Kongresā ir atšķirīgs skatījums par iespējamajiem risinājumiem.

Demokrātiskā partija piedāvā saglabāt nodokļu atvieglojumus teju visiem amerikāņiem, vienlaikus palielinot nodokļus bagātajiem, proti, tiem, kuru gada ienākums pārsniedz 250 tūkstošus dolāru.

Savukārt republikāņu partija pret to iebilst, iesakot samazināt esošos nodokļus. Senatoru plāns paredz kompromisu: nodokļu palielinājums skartu tikai tos, kuri gadā pelna vairāk par 400 tūkstošiem dolāru.

"Lai arī nedz demokrāti, nedz republikāņi nesaņēma visu, ko vēlējās, šī vienošanās ir pareizais lēmums mūsu valstij, un Pārstāvju palātai tā būtu jāapstiprina bez kavēšanās," pēc Senāta balsojuma izplatītajā paziņojumā norāda Obama. "Vēl ir jāstrādā, lai samazinātu deficītu, un esmu gatavs to darīt. Taču šī vakara vienošanās nodrošina to, ka, turpinot virzību uz priekšu, mēs turpināsim samazināt deficītu, apcērpot izdevumus un gūstot jaunus ienākumus no turīgākajiem amerikāņiem."

Foto: no vietnes ibtimes.com

Komentāri