Ziemeļkorejā pēc 19 gadu pārtraukuma līderis uzrunā tautu televīzijā, Mixnews.lv

Ziemeļkorejā pēc 19 gadu pārtraukuma līderis uzrunā tautu televīzijā

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. janvārī plkst. 14:19

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pirmo reizi pēdējo 19 gadu laikā līderis uzstājies ar Jaunā gada uzrunu valsts televīzijā, ziņo „BBC News”.

Pēdējo reizi jaungada runu televīzijā pirms tam 1994.gadā teica ĶTDR līderis Kims Irsens, tagadējā līdera vectēvs. Viņa dēls Kims Čenirs šo tradīciju neturpināja un vispār ļoti reti uzstājās publiski.

Komunistiskās valsts jaunais līderis Kims Čenuns, kurš pie varas atrodas kopš 2011.gada, savā uzrunā uzsvēra, ka ir jāuzlabo valsts tautsaimniecības stāvoklis un no jauna jāapvieno Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja.

Kims Čenuns brīdināja, ka konfrontācija noved vienīgi pie kara. Ziemeļkorejas līderis aicināja stiprināt valsts militāro un politisko varenību, paziņojot, ka tikai valsts ar spēcīgu militāro potenciālu var sasniegt izaugsmi.

Kā solīja Kims Čenuns, 2013.gads nesīs jaunradi un pārmaiņas. Jaunais līderis rosināja uz radikālām pārmaiņām, kas ļautu Ziemeļkorejai kļūt par "ekonomisku gigantu" un paaugstinātu dzīves līmeni valstī.

Kima Čenuna runa bija nodrukāta arī trijās galvenajās Ziemeļkorejas avīzēs, kuras arī ziņoja, ka līderis jauno gadu sagaidīs kopā ar sieu apmeklējot muzikālu izrādi.

Foto: no vietnes welt.de

Komentāri