Somi cer uz krievu tūristiem, "Stockmann" norēķini arī rubļos, Mixnews.lv

Somi cer uz krievu tūristiem, "Stockmann" norēķini arī rubļos (2)

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. janvārī plkst. 14:39

Tikai dažas nedēļas pirms iespējas „Stockmann” veikalā Somijā apmaksāt pirkumus Krievijas rubļos, šī valūta tika atzīta par vispopulārāko, ziņo "euromag.ru"

Pēc iepriekšējām aplēsēm, Somiju jaunā gada brīvdienās apmeklēs apmēram 130 tūkstoši tūristu no Krievijas. Turklāt interesanti, ka visbiežāk Ziemeļvalsti apmeklē ģimenes kopā ar bērniem un vecākiem.

Norēķinus rubļos „Stockmann” Somijā ieviesa decembra sākumā, un šī iespēja ir ļoti iepatikusies tūristiem no Krievijas.

Helsinku pievārtē, Vantā esošā „Stockmann” tirdzniecības vadītāja Hanna Kiminkinena uzsver, ka pieredze ir ļoti pozitīva un Krievijas rubļi veikalā ir kļuvuši par populārāko norēķinu valūtu.

Tiesa, visbiežāk pirkumi tiek apmaksāti ar norēķinu kartēm. Šādu soli populārais somu universālveikals spēris, jo tā īpašnieki nopietni ir ieinteresēti Krievijas klientu pirkumos. Pēc „Stockmann” kampaņas par šādu iespēju ieinteresējās arī citi Dienvidaustrumsomijas tirgotāji, piemēram, tirdzniecības tīkls „Etelä-Karjalan Osuuskauppa” plāno izskatīt iespējas izmantot šo valūtu norēķinos. Par to domā arī Dienvidkarēlijas Tirdzniecības palāta un Imatras tirgotāji.

Pēc iepriekšējām aplēsēm, jaungada brīvdienās Somijas galvaspilsētas reģionu apmeklēs apmēram 130 tūkstoši tūristu no Krievijas. Kā ziņo Somijas lielākais brīvdienu māju operators „Lomarengas”, 70% māju ir izīrētas krievu tūristiem, lielākā daļa no tiem ir ģimenes ar bērniem. Īpaša šo tūristu iezīme, ka kopā ar vecākiem un bērniem ierodas arī vecmāmiņas un vectētiņi, tādējādi gadu mija tiek sagaidīta kuplā ģimenes lokā.

Somija un īpaši Dienvidkarēlijas reģions arī līdz šim ir bijis īpaši lojāls pret tūristiem no Krievijas, bet ekonomiskās recesijas iespaidā šī lojalitāte bieži vien pārtop reālos piedāvājumos, raksta „euromag.ru”.

Somu uzņēmēji neslēpj savu interesi par šiem klientiem un atzīst, ka daudziem izdodas savilkt galus tikai pateicoties tūristiem no Krievijas.

Publicitātes foto

Komentāri 2
Anonīmspirms 6 gadiem
Bet protams, ka biznesā nevajadzētu būt kaut kādiem idiotiskiem aizspriedumiem pret naudu, kuru kāds grib iztērēt. Nemaksā taču ar gliemežvākiem. Bet galu galā, ja banka jebkādu norēķinu līdzekli konvertē, var maksāt arī gliemežvākos. Mums Latvijā gan to atkal nesaprast, jo mēs savā apdauzītajā stulbumā kārtējo reizi izdomāsim, ka esam aizskarti savās nacionālajās jūtās un labāk lepni sēdēsim uz sūdu čupas.
Anonīmspirms 6 gadiem
„Etelä-Karjalan Osuuskauppa” taču izklausās pārāk nesaprotami, vajadzētu pārdēvēt. Piemēram - "Uņivermag ņeimoverno tupih finnov dļa zamečaķeļnih, umnih i veļikih russkih" un varētu pielikt arī veltījumu - "imeņi Zadornova" :)