ES prezidentūru no 1.janvāra pārņem Īrija, Mixnews.lv

ES prezidentūru no 1.janvāra pārņem Īrija

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. janvārī plkst. 16:57

Par godu tam, ka no 2013.gada 1.janvāra Īrija uz sešiem mēnešiem pārņem Eiropas Savienības (ES) prezidentūru, vakar Dublinas pilī notika svinīga ES karoga pacelšanas ceremonija, ziņo ārvalstu prese.

„Īrijas prezidentūra 2013.gadā saistīsies ar trijiem svarīgiem vārdiem: stabilitāte, darbs un izaugsme,” ceremonijā paziņoja Īrijas premjerministrs Enda Kenijs. Viņš uzsvēra, ka vēlētos ciešākas attiecības ar citām dalībvalstīm, lai visi kopā veidotu bagātu un daudz stabilāku nākotni.

„Mums ir padomā īpaši pasākumi, lai atjaunojot savu valsti, atgrieztu izaugsmi arī Eiropai,” īpašajā karoga pacelšanas ceremonijā teica īru premjers.

фото

Cermonijā, kura notika Dublinas pilī un kurā piedalījās arī militārais orķestris un skolu kori, piedalījās arī ārlietu ministrs Eimons Gilmors un Eiropas lietu ministre Lusinda Kreitone.

Šī ir jau septītā reize, kad Īrija ir ES prezidējošā valsts. Karoga pacelšanas svētkos tika atzīmēta arī Eiropas pilsoņiem veltītā gada sākšanās un 40 gadi kopš Īrija iestājās Eiropas Savienībā.

фото

„Lai šī prezidentūra un jaunais gads atnes mums jaunas cerības, jaunas iespējas un jaunu pārliecību par saviem cilvēkiem. Un to vispirms varam atrast šajā eiropiešu ģimenē, padarot mūsu cilvēku nākotni turīgāku un stabilāku,” teica Kenijs.

Savukārt Ārlietu ministrs uzsvēra, ka īrija kļūs par pirmo eirozonas valsti, kura noslēgs Eiropas Komisijas un Starptautiskā Valūtas fonda programmu, tā atkārtoti kļūstot par Eiropas veiksmes stāstu. Šim nolūkam valdība smagi strādājot, lai atjaunotu finansiālo stabilitāti un izaugsmi. Īrijai prezidentūra varētu izmaksāt apmēram 60 miljonus eiro, un Gilmors uzsvēris, ka tās ir investīcijas Īrijas reputācijā.

Publcitātes foto

Komentāri