Čavesam pēc operācijas sākušās komplikācijas, Mixnews.lv

Čavesam pēc operācijas sākušās komplikācijas

фото

Pasaulē | 2013. gada 4. janvārī plkst. 08:46

Venecuēlas prezidentam Ugo Čavesam pēc operācijas sākušās komplikācijas - smagā plaušu infekcija novedusi pie elpošanas mazspējas, paziņojušas valsts amatpersonas

Kā ziņoja Mixnews.lv, Čavess, kurš jau vairāk nekā gadu cīnās ar vēzi, pašreiz atrodas slimnīcā Kubā, kur viņam 11.decembrī tika veikta operācija. Kopš operācijas Čavess sabiedrībā nav redzēts un par viņa veselības stāvokli medijos izplatījušās dažādas ziņas, dodot pamatu dažādām spekulācijām un minējumiem.

Čavesa tuvākie sabiedrotie ceturtdien aicināja tautu neticēt visam, ko ziņo ārvalstu laikraksti un telekanāli, norādot, ka transnacionālie mediji uzsākuši psiholoģisko karu, kura mērķis ir Venecuēlas destabilizēšana.

Tomēr arī pašā Venecuēlā arvien skaļāk izskan prasība pēc detalizētas informācijas par prezidenta veselības stāvokli un to, vai viņš varēs piedalīties 10.janvārī paredzētajā inaugurācijas ceremonijā kārtējam sešu gadu prezidentūras termiņam.

Venecuēlas konstitūcija nosaka, ka gadījumā, ja prezidents nespēj dot zvērestu vai nomirst pirmo četru prezidentūras termiņa gadu laikā, 30 dienu laikā ir jāizsludina jaunas vēlēšanas.

58 gadus vecais Čavess pie varas Venecuēlā atrodas kopš 1999.gada. Viņš uzvarēja oktobrī notikušajās prezidenta vēlēšanās, iegūstot tiesības palikt amatā vēl sešus gadus.

foto: rte.ie

Komentāri