Talibi sola karu, ja ASV spēki paliks Afganistānā pēc 2014.gada, Mixnews.lv

Talibi sola karu, ja ASV spēki paliks Afganistānā pēc 2014.gada

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. janvārī plkst. 14:42

Talibi sestdien piedraudējuši ar ilgstošu karu Afganistānā, ja pēc 2014.gada valstī paliks kādi ārvalstu spēki.

"Ja Amerika vēlas atstāt mazu vai lielu savu karavīru skaitu vienalga uz kādu laiku, tas nozīmē kara un postažas turpināšanos reģionā uz to pašu laika posmu," teikts talibu paziņojumā. "Ja [prezidents Hamids] Karzai un Kabulas režīms piekritīs kaut viena amerikāņu karavīra klātbūtnei, tad, tāpat kā tagad, viņi būs arī atbildīgi par visu tālāko karadarbību, upuriem un postījumiem."

Kā vēsta laikraksts "The Wall Street Journal", ASV Aizsardzības ministrija sagatavojusi plānus mazāka amerikāņu karavīru kontingenta atstāšanai Afganistānā pēc 2014.gada nekā tas tika sākotnēji plānots.

Avīze raksta, ka jaunie Pentagona plāni paredz atstāt Afganistānā 3000, 6000 vai 9000 ASV karavīru.

Šie spēki veiktu uzbrukumus kaujiniekiem un turpinātu apmācīt afgāņu armiju un policiju, kas būs atbildīgi par nacionālo drošību.

ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta paziņojis, ka mazāks kontingents ļaus koncentrēties uz "Al Qaeda", lai neļautu tai atkal nostiprināties valstī.

Afganistānā izvietoto alianses bruņoto spēku komandieris Džons Allens iepriekš bija izteicies, ka pēc 2014.gadā paredzētās kaujas spēku izvešanas Afganistānā varētu palikt no 6000 līdz 15 000 ASV karavīru.

Jaunais plāns arī liks ASV vairāk paļauties uz bezpilota lidaparātiem kaujinieku novērošanai un iznīcināšanai, jo tiks izvesta lielākā daļa pilotējamo lidaparātu un to pilotu.

Tāpat samazinātā kontingenta dēļ ASV Valsts departamentam nāksies ierobežot savus plānus par lielu diplomātisko pārstāvniecību izveidošanu visā Afganistānā. _

foto: diena.lv_

Komentāri