Internetā publicēti skandalozi Ēģiptes prezidenta izteikumi par Izraēlu, Mixnews.lv

Internetā publicēti skandalozi Ēģiptes prezidenta izteikumi par Izraēlu

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. janvārī plkst. 11:52

Ēģiptes plašsaziņas līdzekļi internetā publicējuši videoierakstu, kurā tagadējais Ēģiptes prezidents Mohameds Mursi plaši un atklāti stāsta par attieksmi pret Izraēlu un ebrejiem, raksta ārvalstu prese.

2010.gadā ierakstītajā video Mursi kaimiņus dēvē par „asinssūcējiem”, „cūku un mērkaķu pēctečiem” un ļoti negatīvi apraksta to darbības. Pēc viņa teiktā, sarunas ar Izraēlu ir tikai „laika un iespēju šķērdēšana”, tādēļ tām nav jēgas.

Kā vienīgo Palestīnas jautājuma risinājumu Mursi nosauca „pretošanos visās tās formās” un noraidīja pakāpenisku risinājumu, paziņojot, ka „Palestīnas autonomiju ir radījuši ienaidnieki – cionisti un amerikāņi – ar vienu vienīgu mērķi: pretoties Palestīnas tautas gribai un interesēm”.

Pēc toreizējā kustības „Brāļi musulmaņi” pārstāvja domām, cionistiem nav vietas Tuvajos Austrumos, tos ir jāpadzem no „arābu un musulmaņu zemēm”, kā arī „no visām islāma valstīm”.

Mursi arī izteica savus apsvērumu par ebreju valsts tiesībām pastāvēt. Pēc viņa domām, „cionistu veidojumam nav vietas uz Palestīnas zemes”. Viņš paziņoja, ka nekādos apstākļos neatzīs „zaļo robežu”, kas atdala Izraēlu un Palestīnu, jo „visa zeme pieder palestīniešiem, bet ne cionistiem”.

Tādēļ viņš paziņoja, ka ir laiks beigt dialogu un visas sarunas par divu valstu izveidošanu divām tautām, jo tā ir tikai miera procesa „ilūzija”. „Cionistiem ir agresīva daba. Tādēļ viņi saprot tikai spēka valodu,” paziņoja tagadējais Ēģiptes valsts vadītājs.

Foto: ria.ru

Komentāri