Asads: Sīrijas opozīcija ir "Dieva ienaidnieki un Rietumu marionetes" (papildināta ar video), Mixnews.lv

Asads: Sīrijas opozīcija ir "Dieva ienaidnieki un Rietumu marionetes" (papildināta ar video)

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. janvārī plkst. 14:16

Sīrijas prezidents Bašars al Asads svētdien, pēc septiņu mēnešu pārtraukuma pirmo reizi uzstājoties ar publisku uzrunu, savus oponentus nodēvēja par "Dieva ienaidniekiem un Rietumu marionetēm", vienlaikus paužot žēlumu par ciešanām, ko Sīrijas tauta pieredz 21 mēnesi ilgstošajā konfliktā, raksta LETA--AFP/BBC

Prezidents sacīja, ka opozīcijas kustība ir Rietumu pagatavotas marionetes un ka Sīrija vēlas sarunas ar "kungiem, nevis kalpiem".

"Tas vien, ka mēs neesam atraduši partneri, nenozīmē, ka mēs neesam ieinteresēti politiskā atrisinājumā, bet tikai to, ka mēs neesam atraduši partneri," sacīja Asads, Damaskas operas namā izpelnoties auditorijas vētrainus aplausus.

Runas sākumā Asads pauda nožēlu par "valstī izveidojušos situāciju, kuras dēļ cilvēki zaudē dzīvību un daudzi kļūst par bēgļiem".

Prezidents skaidroja, ka Sīrijā norisinās konflikts starp tautu un bruņotiem bandītiem, kas nogalina mierīgos iedzīvotājus, izposta skolas un infrastruktūru.

Sīrijas konflikts nav konflikts starp valdību un opozīciju, bet gan starp starp "nāciju un tās ienaidniekiem, Dieva ienaidniekiem, kas nonāks ellē."

"Tie, kas mums šodien stājas pretī, pārstāv "Al Qaeda" ideoloģiju," sacīja Asads, no jauna paužot pārliecību, ka aiz nemieriem, kas pārņēmuši viņa valsti, stāv "ārvalstu teroristi".

"Ir tie, kas vēlas panākt Sīrijas sadalīšanu un to vājināt. Bet Sīrija ir spēcīgāka un arī turpmāk būs suverēna, un tas sarūgtina Rietumus," uzsvēra prezidents.

Viņš arī aicināja sīriešus būt vienotiem, lai aizstāvētu valsti.

Prezidents norādīja, ka jebkādām pārmaiņām ir jānotiek konstitucionālā ceļā un aicināja uz dialogu, kad kaujas būs beigušās.

Asads arī apsūdzēja ārvalstis, ka tās iejaucas konfliktā.

Ārvalstīm "ir jāaptur bruņoto cilvēku finansēšana, lai pārvietotie varētu atgriezties savās mājās. Uzreiz pēc tam mūsu militārās operācijas tiks apturētas", sacīja Asads.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 60 000 cilvēku.

Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.

Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm.

Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu.

Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.

Foto: no vietnes presstv.ir

Komentāri