ASV septiņu cilvēku slepkavu atzīst par nespējīgu stāties tiesas priekšā, Mixnews.lv

ASV septiņu cilvēku slepkavu atzīst par nespējīgu stāties tiesas priekšā

фото

Pasaulē | 2013. gada 8. janvārī plkst. 11:13

Korejiešu izcelsmes amerikānis Uans Gohs, kurš aprīlī privātā kristiešu augstskolā ASV Kalifornijas štatā nošāva septiņus cilvēkus, pirmdien atzīts par garīgi slimu un nespējīgu stāties tiesas priekšā, ziņo LETA-AFP.

Divi tiesas nozīmēti psihiatri secināja, ka Gohs cieš no paranoīdās šizofrēnijas, atsaucoties uz apsūdzētā advokātu, vēsta laikraksts "San Francisco Chronicle".

Tiesnese atzina Gohu par nespējīgu stāties tiesas priekšā un lēma, ka viņš ievietojams attiecīgā iestādē.

3.aprīlī Gohs ieradās privātajā universitātē "Oikos" Oklendā, kur nošāva septiņus cilvēkus un vēl trīs ievainoja. Viņu bija sadusmojis skolas atteikums atmaksāt mācību maksu. Nespējot atrast skolas administrāciju, viņš atklāja uguni pret skolā nejauši satiktiem cilvēkiem.

Pēc šaušanas Gohs no notikuma vietas aizbēga, bet vēlāk atzinās kāda pārtikas preču veikala apsargam, ka nošāvis vairākus cilvēkus, liecina lietas materiāli.

Gohs, kurš saskaņā ar amatpersonu teikto brīvprātīgi pameta skolu 2011.gada novembrī, arī atzina, ka nolaupījis kādu sievieti, kuru piespiedu kārtā aizvedis uz mācību telpu, kur notikusi apšaude.

Tiesā 44 gadus vecais Gohs savu vainu noliedza.

Komentāri