Graube Viļņā piedalīsies virsnieku piemiņas plāksnes atklāšanā, Mixnews.lv

Graube Viļņā piedalīsies virsnieku piemiņas plāksnes atklāšanā

фото

Pasaulē | 2013. gada 9. janvārī plkst. 07:15

Latvijas aizsardzības ministrs un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube šodien Lietuvas galvaspilsētā piedalīsies piemiņas plāksnes svinīgajā atklāšanas pasākumā, kas veltīts Latvijas armijas augstāko virsnieku, kuri mācījušies Viļņas karaskolā, piemiņai.

No 1885. līdz 1916.gadam Viļņas karaskolu absolvēja virsnieki, kuri vēlāk kļuva par Latvijas armijas komandieriem - ģenerālis Pēteris Radziņš, ģenerālis Jānis Balodis un ģenerālis Krišjānis Berķis, kā arī 88 Latvijas armijas augstākie virsnieki.

Viļņas karaskola bija pirmā militārās izglītības iestāde daudziem latviešu virsniekiem, kuri savas dienesta gaitas uzsāka vēl cariskās Krievijas armijā. Virsnieki karaskolā iegūtās zināšanas un turpmākajā dienestā iegūto pieredzi izmantoja Latvijas Brīvības cīņās un piedaloties Latvijas armijas veidošanā.

Latvijas sadarbība ar Lietuvu aizsardzības jomā galvenokārt noris Baltijas valstu kopējo militāro projektu ietvaros. Paralēli tiek īstenoti Latvijas un Lietuvas divpusējās sadarbības projekti, piemēram, īstenojot NATO Apmācības misiju Afganistānā, kā arī abu valstu karavīri regulāri piedalās kopējās starptautiskajās militārajās mācībās.

Kā ziņots, Pabriks Lietuva uzturas divu dienu vizītē, kuras laikā tikās ar jauno Lietuvas aizsardzības ministru Jozu Oleku.

Oleks Lietuvas aizsardzības ministra amatā ir kopš pagājušā gada 14.decembra.

Komentāri