Timošenko uzsāk "pilsoniskās nepakļaušanās akciju", Mixnews.lv

Timošenko uzsāk "pilsoniskās nepakļaušanās akciju" (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 9. janvārī plkst. 20:11

Ieslodzījumā turētā bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko uzsākusi "pilsoniskās nepakļaušanās akciju" un nakti pavadījusi slimnīcas dušas telpā, trešdien pavēstīja ieslodzījuma vietu sistēmas amatpersona.

Timošenko, kurai par pilnvaru pārsniegšanu piespriesti septiņi gadi cietumā un kura patlaban slimnīcā ārstē muguras sāpes, otrdien paziņoja, ka neatzīst Ukrainas tiesu varu, turpmāk brīvprātīgi tiesā neieradīsies, nesadarbosies ar izmeklētājiem un prokuroriem.

Par pilsoniskās nepakļaušanās akcijas uzsākšanu Timošenko otrdien paziņoja vēstulē Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam. "Ir pagājis gads un septiņi mēneši kopš brīža, kad jūs mani nolaupījāt, padarot par ķīlnieci, un ar varu un viltu turat gūstā.

Jūs tieši tāpat ar spēka palīdzību esat sagrābis un uzurpējis valsts varu, uzņēmis kursu uz ukrainofobiju un kleptokrātiju. Pateicoties Jums, Ukraina ir teju zaudējusi iespējas kļūt par eiropeisku valsti," teikts vēstulē, kas publicēta ekspremjeres oficiālajā tīmekļa vietnē "tymoshenko.ua".

"Lai sabiedrībā mazinātu bailes Jūsu režīma priekšā, lai vēlreiz pateiktu, ka Jūs pazemojat un izpostāt Ukrainu, es izziņoju savu personīgo pilsoniskās nepakļaušanās akciju." "Es publiski Jums to saku, ka mēs visi - es, Jura Lucenko (Timošenko valdības iekšlietu ministrs), citi politieslodzītie, Ukrainas tauta - mēs visi esam politiskie ķīlnieki, uz kuriem jūs mērķējat, skatoties optiskajā tēmeklī. Es uzskatu, ka mums visiem nav pilsonisko tiesību ar to samierināties. Mums ir pienākums Jūs, Viktor Fjodorovič, iespējami ātrāk apturēt," teikts Timošenko vēstulē.

Pēc paziņojuma par pilsoniskās nepakļaušanās akcijas uzsākšanu Timošenko pametusi slimnīcas palātu un izgājusi koridorā, kur apsēdusies uz staigāšanas rāmja, apliecināja cietuma amatpersona.

"Tad viņa iegāja dušas telpā un pavadīja tur nakti," sacīja Harkovas apgabala ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Andrejs Lapinskis. Telpā atrodas arī gulta un ekspremjerei iedota arī sega, sacīja amatpersona, atzīstot, ka nezina, vai Timošenko tās izmantojusi. Ekspremjere otrdien atteikusies no medicīnisko procedūru veikšanas, sacīja Timošenko slimnīcas galvenais ārsts Mihails Afanasjevs. Tomēr viņa joprojām ietur maltītes un lieto medikamentus.

Timošenko teikusi, ka atgriezīsies palātā tikai tad, kad varasiestādes no telpas būs atsaukušas sargu un aizvākušas divas videokameras, kas tur ir izvietotas.

Komentāri 1
ixDuW3Alewpirms 5 gadiem
I am very sad to hear she's gone. I know she had a couple of young clhedrin and a doting husband. had a few e-mail exchanges with her and was hoping to someday meet her in person when my travels take me to that part of the woods. I guess that's what happens when we put things off, especially as i suspected from her descriptions of the treatments she was undergoing that her cancer was terminal. Was always amazed at what a life force she had and how easily she could cut through all kinds of bull (even mine). She seemed like a kind as well as a passionate person, with many talents (check the recipes on her web site!) and certainly no push-over. Most hasbara types would fizzle in no time, when subjected to her ire.Here's a comforting thought to all who miss her : according to my new religion (The Matrix, as in we are all simulations ), certain programs are brought back periodically like a variation on a theme*. Since there are indications (flimsy ones!) that the matrix occasionally borrows ideas from some of its own semi-autonomous sub-routines, I'll see what I can do about the most commendable Leila program. _____* ps: just think witty and you'll become a convert too.