Igaunijā trešdaļa vidusskolnieču gribētu dienēt obligātajā dienestā, Mixnews.lv

Igaunijā trešdaļa vidusskolnieču gribētu dienēt obligātajā dienestā

фото

Pasaulē | 2013. gada 10. janvārī plkst. 07:34

Igaunijā trešdaļa meiteņu, kas 2013.gadā pabeigs vidusskolu, ir ieinteresētas dienestā Igaunijas Aizsardzības spēkos, atsaucoties uz jaunu aptauju, raksta LETA, atsaucoties uz "Postimees Online".

7% aptaujāto meiteņu apliecinājušas, ka noteikti gatavojas iestāties armijā, bet 26% norādījušas, ka varētu izšķirties par šādu soli, secināts Aizsardzības studiju centra pētījumā "Viedokļi par Aizsardzības spēkiem pirms un pēc dienesta".

"Varbūt daudzas skolnieces šodien domā, ka tas ir kā gadu ilgs piedzīvojumu parks pēc vidusskolas. Patiesībā kļūšana pa iesaucamo nozīmē pienākumus mūža garumā," prezentējot pētījumu, norādīja sociologs Juhans Kivirēks.

54% meiteņu, kas absolvēs vidusskolu 2013.gadā, uzskata, ka sievietes varētu brīvprātīgi piedalīties obligātajā dienestā, bet saskaņā ar atšķirīgu programmu. 31% uzskata, ka sievietēm būtu piemērojama tāda pati programma kā jauniesauktajiem vīriešiem, un tikai 1% pauda viedokli, ka obligātais dienests būtu jāattiecina uz visām sievietēm.

Aptaujājot plašāku sabiedrību, noskaidrots, ka sieviešu dalību obligātajā dienestā atbalsta 29% iedzīvotāju. 43% uzskata, ka sievietes var dienēt, ja to pašas vēlas, bet saskaņā ar atšķirīgu programmu, bet 22% uzskata, ka daiļā dzimuma pārstāvēm dienestā būtu jāiziet tādi pati programma kā vīriešiem.

Igaunijā obligātais dienests Aizsardzības spēkos attiecas uz vīriešiem.

Tomēr Aizsardzības spēku dienesta likums, kas stāsies spēkā 11.aprīlī, ieliks tiesiskos pamatus, kas ļaus arī sievietēm dienēt armijā kā jauniesaucamajām.

Sievietes Igaunijā var dienēt armijā arī tagad, bet viņas netika uzskatītas par jauniesaucamajām, bet dien uz līguma pamata.

2012.gadā Igaunijā obligātajā dienestā vēlējās iestāties 24 sievietes.

Attēls no vietnes: pc-war-gaming.blogspot.com

Komentāri