Parīzē nošautas trīs kurdu aktīvistes, Mixnews.lv

Parīzē nošautas trīs kurdu aktīvistes

фото

Pasaulē | 2013. gada 10. janvārī plkst. 16:45

Parīzē Kurdu institūta ēkā atrastas nošautas trīs kurdu aktīvistes, arī Turcijā aizliegtās Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) līdzdibinātāja Sakine Džansiza, ceturtdien pavēstīja policija un kurdu organizāciju pārstāvji, ziņo LETA-AFP.

Francijas iekšlietu ministrs Manuels Valss notikušo nodēvējis par politisku slepkavību.

Sievietes ar šāvienu brūcēm galvā un kaklā atrastas kurdu informācijas centra telpās Parīzes 10.municipālajā iecirknī, apliecināja policija un centra pārstāvis.

Valss sacīja, ka pastrādāta politiska slepkavība, tomēr atteicās izteikt pieņēmumus, kādi varētu būt šī nozieguma politiskie motīvi.

"Trīs sievietes ir nošautas, nogalinātas, bez šaubām, izpildot viņām nāvessodu. Šis ir ļoti nopietns incidents, un tāpēc es esmu šeit. Tas ir pilnībā nepieņemami," ministrs sacīja žurnālistiem.

Francijas terorisma apkarošanas policija jau ir uzsākusi izmeklēšanu, norādīja amatpersonas.

Paužot sašutumu par slepkavībām, ceturtdien pie centra ēkas bija sapulcējušies vairāki simti kurdu protestētāju. Daži no viņiem sauca - "mēs visi esam PKK" un "Turcija - slepkava, Olands - līdzvainīgais", šādi savas apsūdzības vēršot arī pret Francijas prezidentu Fransuā Olandu.

Francijas Kurdu biedrību federācija pavēstīja, ka nogalināta ir PKK līdzdibinātāja Sakine Džansiza, 32 gadus vecā centra līdzstrādniece un Briselē bāzētā Kurdistānas Nacionālā kongresa pārstāve Parīzē Fidana Dogana, kā arī Leila Seilemeza - "jauna aktīviste".

Trīs nogalinātās pēdējo reizi dzīvas redzētas trešdien dienas vidū centrā, kas vēlā pēcpusdienā bijis slēgts, sacīja centra direktors Leons Edarts. Sieviešu kolēģi un draugi centušies viņas sazvanīt, bet, kad tas nav izdevies, devušies uz centru un ieraudzījuši asinis uz tā durvīm.

Kad durvis ap plkst.1.naktī tika uzlauztas, viņi centrā atrada trīs nogalinātās sievietes, sacīja direktors.

Divas sievietes bija sašautas kaklā, bet trešajai bija iešauts pierē un vēderā, pavēstīja kurdu federācija.

Francijā dzīvo ap 150 000 kurdu, pārsvarā tie ir izceļotāji no Turcijas un viņu pēcteči.

foto: tribune.com.pk

Komentāri