Prāmja "Seastreak Wall Street" avārijas iemesls bija tehniska kļūme, Mixnews.lv

Prāmja "Seastreak Wall Street" avārijas iemesls bija tehniska kļūme

фото

Pasaulē | 2013. gada 10. janvārī plkst. 15:16

Prāmja "Seastreak Wall Street" avārija Ņujorkā notika tehniskas kļūmes dēļ.

Šādi secinājuši izmeklētāji pēc apkalpes locekļu nopratināšanas, ziņo "CBS New York". Pēc apkalpes locekļu teiktā, kad prāmis devās uz piestātni, pārstāja darboties navigācijas sistēma.

Par kļūmes iemesliem precīzāku ziņu nav. Kā ziņo "New York Post", neilgi pirms sadursmes prāmis ietriecās signālbojā, tas, iespējams, varēja radīt bojājumus.

Jāpiebilst, ka 2012.gada augustā tika veikts "Seastreak Wall Street" kapitālais remonts un nomainīti dzinēji. Pēc kompānijas "Seastreak" vadītāja teiktā, pēc remonta tas kļuva "par viszaļāko Amerikā". Tika saremontēts arī kuģa korpuss un prāmis kļuva par 15 tonnām vieglāk. Tā maksimālais ātrums ir 35 mezgli jeb apmēram 66 kilometri stundā.

Pagaidām nav zināms, vai remonts ietekmēja kuģa manevrētspēju un vai tas varēja izraisīt avāriju. Atbildi uz šo jautājumu meklēs Nacionālā transporta drošības komiteja.

Prāmis "Seastreak Wall Street" tiek ekspluatēts kopš 2003.gada, kopš tā laika, pēc "The New York Daily News" tas divas reizes ir avarējis 2009. un 2010.gadā.

Kā lat.mixnews jau ziņoja, vakar Ņujorkā, Manhetenā prāmis "Seastreak Wall Street" ietriecās piestātnē. Avārijas rezultātā cieta 70 cilvēku.

Pēc negadījuma prāmja kapteinim Džeisonam Reimeram un pārējiem apkalpes locekļiem tika veikts alkohola tests, kam bija negatīvi rezultāti. Tiesa, Nacionālā transporta drošības komiteja vēl nav nopratinājusi kapteini. Uzreiz pēc avārijas viņš, tāpat kā pārējie apkalpes locekļi atteicās runāt ar izmeklētājiem bez "Seastreak" juristu klātbūtnes.

Komentāri