Ir zināmi "Oskara" balvas pretendenti , Mixnews.lv

Ir zināmi "Oskara" balvas pretendenti

фото

Pasaulē | 2013. gada 10. janvārī plkst. 20:34

Visvairāk Amerikas Kinoakadēmijas balvu "Oskars" nomināciju šogad saņēma Stīvena Spīlberga filma "Linkolns" ("Lincoln") un Anga Lī kinolente "Pi dzīve" ("Life of Pi"), ceturtdien pavēstīja Amerikas Kinoakadēmija.

Spīlberga filmai ir 12 nominācijas, bet Anga Lī kinolentei - 11 nominācijas. Abas kinolentes ir arī nominētas labākās filmas kategorijā.

Labākās filmas kategorijā ir izvirzītas arī filmas "Optimista stāsts" ("Silver Linings Playbook") and "Nožēlojamie" ("Les Miserables") kas katra nominēta astoņās kategorijās, ka arī politiskais trilleris "Argo", kas nominēts septiņās kategorijās.

Šajā kategorijā nominētas arī kinolentes "Beasts of the Southern Wild," "Zero Dark Thirty," "Amour" un "Atsvabinātais Džango" ("Django Unchained").

"Linkolns" pretendē uz "Oskaru" arī labākā režisora (Spīlbergs), labākā aktiera (Daniels Dejs-Lūiss) un labākais otrā plāna aktieris (Tomijs Lī Džounss) kategorijās.

Labākā aktiera kategorijās izvirzīti arī Hjū Džekmens ("Les Miserables"), Bredlijs Kūpers ("Silver Linings Playbook"), Hoakins Fīnikss ("The Master") un Denzels Vašingtons ("Flight").

Savukārt labākās aktrises kategorijās nominētas Džesika Česteina ("Zero Dark Thirty"), Dženifera Lourensa ("Silver Linings Playbook"), Emanuela Riva ("Amour"), Naomi Votsa ("The Impossible") un deviņus gadus vecā Kuvenzhanē Volisa ("Beasts of the Southern Wild").

Šogad "Oskara" balvu pasniegšanas ceremonija notiks 24.februārī Losandželosā.

Foto: biblioteka.teatr-obraz.ru, oscars.org

Komentāri