Čehijā sākas prezidenta vēlēšanas, Mixnews.lv

Čehijā sākas prezidenta vēlēšanas

фото

Pasaulē | 2013. gada 11. janvārī plkst. 19:52

Čehijā piektdien sākušās pirmās tiešās prezidenta vēlēšanas, kurās aptaujas vislielākās izredzes sola diviem bijušajiem premjerministriem - Milošam Zēmanam un Janam Fišeram, ziņo LETA-AFP.

Zēmans pārstāv kreisi centrisko Pilsonisko tiesību partiju (SPOZ), bet mēreni labēji noskaņotais Fišers startē kā neatkarīgais kandidāts.

Taču čehu mediji piektdien raksta, ka, pateicoties kampaņas pēdējām dienām, labas izredzes esot arī pašreizējam ārlietu ministram Karelam Švarcenbergeram, kurš pārstāv konservatīvo partiju "TOP 09".

Vēlēšanu iecirkņi durvis vēra 14:00 (15:00 pēc Latvijas laika), bet slēgti tie tiks 22:00. Balsošana turpināsies arī sestdien no 8:00 līdz 14:00.

Tomēr sagaidāms, ka neviens no deviņiem kandidātiem pirmajā vēlēšanu kārtā nespēs iegūt vismaz pusi balsu un tāpēc vajadzēs rīkot otro kārtu, kas paredzēta 25. un 26.janvārī.

Vēlēšanu uzvarētājs nomainīs amatā Vāclavu Klausu, kurš Čehijas prezidenta krēslā aizvadījis veselu desmitgadi un kļuvis pazīstams kā viens no nelokāmākajiem eiroskeptiķiem visā kontinentā.

Klausa pilnvaru termiņš beidzas 7.martā.

Foto: images.wikia.com

Komentāri