Beļģija samazinās karalienes uzturnaudu, Mixnews.lv

Beļģija samazinās karalienes uzturnaudu

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. janvārī plkst. 19:19

Reaģējot uz izskanējušajām aizdomām par centieniem izvairīties no mantojuma nodokļa nomaksas, Beļģijas premjerministrs Elio Di Rupo sestdien paziņoja, ka karalienes Fabiolas ikgadējā uzturnauda nekavējoties tikšot samazināta.

Lai gan nav atklāts par cik lielu summu karalienes uzturnauda tiks samazināta, premjera pārstāvja paziņojumā teikts, ka tā "nedrīkst pārsniegt prinča Filipa uzturnaudas" apmēru.

Di Rupo, kuram ceturtdien šajā lietā nāksies atbildēt uz parlamentāriešu jautājumiem, piebildis, ka tas būšot tikai pirmais solis "konkrēto reformu programmā", kas skars visus karaliskās ģimenes locekļus.

Karaļa Boduēna atraitne, kas cēlusies no Spānijas aristokrātu aprindām, šonedēļ tika pakļauta asai kritikai, kuru izteica gan mediji, kā arī sabiedrība un politiķi.

Plašo neapmierinātību izsauca viņas lēmums izveidot privātu fondu, kuram pēc karalienes nāves būtu jāfinansē viņas radinieki un katoļu labdarības organizācijas.

Šī lēmuma kritiķi apgalvo, ka Fabiola, kas kopš Boduēna nāves 1993.gadā ik gadu no Beļģijas valsts saņem 1,4 miljonus eiro, ieplānojusi nopludināt viņas rīcībā esošos līdzekļus saviem spāņu radiniekiem, apejot mantojuma nodokli, kas Beļģijā ir 70% liels.

foto: boston.com

Komentāri