Turcijas premjers pieprasa paskaidrojumus noslepkavoto PKK biedru lietā, Mixnews.lv

Turcijas premjers pieprasa paskaidrojumus noslepkavoto PKK biedru lietā

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. janvārī plkst. 09:10

Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans pieprasījis Francijas prezidenta Fransuā Olanda paskaidrojumus, kāpēc viņš ticies ar vienu no trim šonedēļ Parīzē noslepkavotajām kurdu sievietēm.

Olands iepriekš atzina, ka gan viņš, gan citi politiķi pazinuši vienu no trīs noslepkavotajām sievietēm, kas bijušas saistītas ar kurdu separātistu bruņoto grupējumu "Kurdistānas strādnieku partija" (PKK).

Jau ziņots, ka Parīzes Kurdu institūta ēkā ceturtdien tika atrastas nošautas trīs kurdu aktīvistes, arī Turcijā aizliegtās PKK līdzdibinātāja Sakine Džansiza, kas tika uzskatīta par vienu no lielākajām grupējuma finansētājām Eiropā.

Erdogans izteicās, ka minēto sieviešu slepkavība, iespējams, ir PKK iekšējo nesaskaņu rezultāts, kā arī pieļāva iespēju, ka slepkavības mērķis ir torpedēt Ankaras nesen uzsākto miera iniciatīvu.

Vienlaikus viņš noliedza kurdu separātistu izteiktās apsūdzības, ka ar slepkavību varētu būt saistīti Turcijas valsts aģenti.

PKK kopš 1984.gada cīnās par neatkarīgas Kurdistānas valsts izveidošanu kurdu apdzīvotajos apgabalos Turcijā. Šis konflikts kopumā prasījis aptuveni 45 000 cilvēku dzīvības.

foto: todayszaman.com

Komentāri