Čavesa brālis noliedz, ka Venecuēlas prezidents būtu komā, Mixnews.lv

Čavesa brālis noliedz, ka Venecuēlas prezidents būtu komā

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. janvārī plkst. 12:15

Venecuēlas prezidenta Ugo Čavesa brālis noliedzis, ka Čavess, kuram pagājušajā mēnesī tika veikta kārtējā vēža operācija, būtu komā, ziņo BNS/AFP.

"Ziņas, ka prezidents ir komā un ka viņa ģimene apspriež iespējas izbeigt viņa mākslīgu uzturēšanu pie dzīvības, pilnībā neatbilst patiesībai," teikts Ugo Čavesa brāļa Barinasas štata gubernatora Adana Čavesa sestdien izplatītajā paziņojumā.

Viņa "ārstēšana notiek veiksmīgi, un progress ir vērojams katru dienu," uzsvērts paziņojumā.

Jau ziņots, ka 58 gadus vecais Čavess turpina ārstēties Kubā, jo viņš cieš no elpošanas mazspējas kā komplikācijas, kas radusies no nopietnas plaušu infekcijas pēc 11.decembrī veiktās vēža operācijas.

Čavesa veselības stāvokļa dēļ tika atlikta uz nenoteiktu laiku viņa inaugurācija prezidenta amatā uz kārtējo amata termiņu, kas bija paredzēta 10.janvārī.

7.oktobrī Čavess tika pārvēlēts prezidenta amatā, neskatoties uz viņa ilgstošo cīņu ar vēzi un spēcīgo opozīciju viņa 14 gadus ilgušajai valdīšanai Venecuēlā. Vēzis Venecuēlas prezidentam tika diagnosticēts 2011.gadā. Viņam Kubā ir veiktas vairākas operācijas, no tām pēdējā - 2012.gada decembrī. Viņš Kubā ir izgājis daudzus ķīmijterapijas un radiācijas terapijas kursus. Venecuēlas prezidents neatklāj, kāds vēzis viņam ir, bet ASV laikraksts "Wall Street Journal" ziņoja, ka tas ir resnās zarnas vēzis.

2012.gada jūnija sākumā Čavess paziņoja, ka rentgena un magnētiskās rezonanses pārbaudēs konstatēts, ka pēc radioterapijas Kubā viņam vairs neesot vēzis. Dažas dienas pēc tam viņš reģistrējās par kandidātu 7.oktobrī paredzētajām prezidenta vēlēšanām, kurās tika ievēlēts uz jaunu termiņu no 2013. līdz 2019.gadam.

Čavess ir Venecuēlas prezidents kopš 1999.gada. Viņš īsteno kreisi populistisku politiku, ko viņš dēvē par sociālistisku revolūciju, to finansējot no ienākumiem par Venecuēlas naftas eksportu.

Komentāri