Kasācijas tiesa liek rīkot jaunu prāvu gāztā Ēģiptes prezidenta Mubaraka lietā, Mixnews.lv

Kasācijas tiesa liek rīkot jaunu prāvu gāztā Ēģiptes prezidenta Mubaraka lietā

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. janvārī plkst. 13:45

Ēģiptes Kasācijas tiesa svētdien nolēma, ka bijušā Ēģiptes prezidenta Hosnī Mubaraka un viņa režīma bijušā iekšlietu ministra lietā ir jārīko jauna prāva, ziņo BNS/AFP.

Šādu lēmumu tiesa pieņēma, izskatot notiesāto apelācijas sūdzību.

Līdz ar to Mubarakam un bijušajam iekšlietu ministram Habibam al Adli, kuriem pagājušā gadā tika piespriests mūža ieslodzījums, būs no jauna jāstājas tiesas priekšā saistībā ar protestētāju nogalināšanu. Jaunās prāvas datums vēl nav noteikts.

Tiesas priekšā būs jāstājas arī Mubaraka dēliem Alaam un Gamalam, jo Kasācijas tiesa pēc prokurora apelācijas atcēla arī zemākās instances tiesas lēmumu attaisnot viņus apsūdzības daļā par korupciju.

Pēc tiesas lēmuma pasludināšanas Mubaraka atbalstītāji cits citu apskāva un sauca "Lai dzīvo taisnība!" un "Mēs mīlam tevi, prezident!"

Tomēr Mubaraks, viņa dēli un Adli paliks cietumā, jo viņiem ir izvirzītas apsūdzības citās krimināllietās un viņiem saistībā ar šīm apsūdzībām ir noteikts drošības līdzeklis apcietinājums.

Mubarakam un viņa režīma iekšlietu ministram Habibam al Adli 2012.gada 2.jūnijā tika piespriests mūža ieslodzījums par to, ka viņi devuši rīkojumu nogalināt aptuveni 850 protestētājus pagājušā gada sākumā, apspiežot masu protestus, kuros Mubaraks tika gāzts.

Mubaraks 2011.gada 11.februārī atkāpās no Ēģiptes prezidenta amata pēc 18 dienu ilgiem masu nemieriem, kuru dalībnieki pieprasīja valdošā režīma maiņu.

Komentāri