Parīzē protestē pret viendzimuma laulību legalizāciju, Mixnews.lv

Parīzē protestē pret viendzimuma laulību legalizāciju

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. janvārī plkst. 16:40

Tūkstošiem cilvēku svētdien izgājuši Parīzes ielās, lai protestētu pret Francijas valdības ieceri atļaut viendzimuma pāriem laulāties un adoptēt bērnus, ziņo LETA-AFP.

Francijas parlaments šā gada sākumā paredzējis debatēt par valdības rosināto likumprojektu, kas paredz viendzimuma laulību legalizēšanu, pret ko kategoriski iestājas labējā opozīcija, Francijas musulmaņu kopiena un katoļu baznīca.

Organizatori lēš, ka uz protestiem izdevies sapulcēt 500 000 cilvēku, bet policijas aplēses liecina, ka demonstrantu skaits mērāms ap 120 000.

Protestētāji ieradušies Parīzē arī no citām valsts vietām, ņemot līdzi plakātus ar tādiem uzrakstiem kā "Mēs nevēlamies tavu likumu, Fransuā" un "Neaizskar manu civilkodeksu".

Līdz šim Francijā viendzimuma pāri bija tiesīgi noslēgt civilo savienību, bet Francijas prezidents Fransuā Olands savas priekšvēlēšanu kampaņas laikā apsolīja paplašināt homoseksuālu pāru tiesības, legalizējot viendzimuma laulības.

Centriski labējās partijas "Tautas kustības savienība" (UMP) ģenerālsekretārs Žans Fransuā Kops paudis pārliecību, ka šis protesta mītiņš būs pārbaudījums Olandam, jo miljoniem francūžu neesot mierā ar šādu reformu.

Pret viendzimuma laulību legalizāciju iestājusies arī Francijas galēji labējā partija "Nacionālā fronte" (FN), lai gan tās līdere Marina Lepēna ir turējusies no mītiņa pa gabalu, paziņojot, ka tas viss ir politiķu diversija, lai novērstu sabiedrības uzmanību no valsts galvenajām problēmām.

Tikmēr protestu organizatori, neskatoties uz baznīcas un politiski labējo spēku atklātu atbalstu, uzsvēruši, ka viņu kustība ir nepolitiska un nav saistīta ar reliģiju un nekādā ziņā nav vērsta tieši pret homoseksuāļiem.

Žurnāla "Le Nouvel Observateur" nedēļas nogalē veiktā aptauja liecina, ka 56% iedzīvotāju atbalsta viendzimuma laulības, bet 50% iebilst pret adopcijas tiesību piešķiršanu homoseksuāliem pāriem.

Komentāri