Tallinas centrā plāno uzstādīt Jeļcina bareljefu , Mixnews.lv

Tallinas centrā plāno uzstādīt Jeļcina bareljefu

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. janvārī plkst. 17:33

Piemineklis pirmajam Krievijas prezidentam Borisam Jeļcinam, kuru plānots uzstādīt Tallinā, varētu atrasties parkā, kas atrodas netālu no Tompea, raksta "Õhtuleht". Šajā rajonā atrodas arī valdības un parlamenta ēkas.

Pēc Tallinas Kesklinas rajona pārvaldes ziņām, bareljefa atrašanās vieta vēl pilnībā nav saskaņota ar atbildīgajām instancēm. Līdz šim tika runāts, ka bareljefs varētu tikt uzstādīts Tompea tuvumā, iespējams, parkā.

Priekšlikumu iemūžināt pirmā Krievijas prezidenta ieguldījumu Igaunijas neatkarības atjaunošanā pērn iesniedza desmit sabiedrībā pazīstami cilvēki un uzņēmēji. Toreiz viens no idejas autoriem Olari Tāls uzsvēra, ka Jeļcina ieguldījums ir pienācīgi jānovērtē.

"Pirms divdesmit gadiem es biju pieaudzis un saprātīgi domājošs cilvēks. Mēs varam domāt jebko par to, cik lieli varoņi mēs bijām, taču tas, ka neatkarības atjaunošana notika bez asinīm, ir Borisa Jeļcina nopelns. Igaunijā tajā laikā bija apmēram 100 000 militāristu. Mums, protams, bija ģenerālis Džohars dudajevs, bet pārējos noturēja Borisa Jeļcina autoritāte," teica Tāls.

Foto: no vietnes compaktallinn2011.eu, mk.ru

Komentāri