Ņujorkas mēra amatā Blūmbergu nomaina Bils de Blasio, Mixnews.lv

Ņujorkas mēra amatā Blūmbergu nomaina Bils de Blasio

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. janvārī plkst. 12:42

Gadumijā amata zvērestu nodevis jaunais Ņujorkas mērs Bils de Blasio, kurš kļuvis par pirmo demokrātu pēdējo divu desmitgažu laikā, kas sēdies ASV megapoles vadītāja krēslā, ziņo LETA-BBC.

Saskaņā ar tradīciju zvērestu de Blasio nodeva dažas minūtes pēc pusnakts pie savas mājas Bruklinā, bet jaunā mēra inaugurācijas ceremonija, kas notiks pilsētas mērijā, gaidāma vēlāk trešdien.

Zvērestu pieņēma štata ģenerālprokurors Ēriks Šneidermans, taču ceremonijā piedalījās arī bijušais ASV prezidents Bils Klintons.

фото

52 gadus vecais de Blasio amatā nomaina republikāņu pārstāvi Maiklu Blūmbergu.

Novembrī notikušajās vēlēšanās de Blasio uzvarēja ar rekordlielu pārsvaru, savā priekšvēlēšanu kampaņā vēršoties pret Blūmberga īstenoto politiku, kas, viņaprāt, sašķēlusi Ņujorku "divās pilsētās".

Tajā pašā laikā Blūmbergs, kas mēra amatā aizvadījis 12 gadus, tiek slavēts par to, ka padarījis Ņujorku par drošāku, veselīgāku un dzīvīgāku pilsētu. Vienlaikus viņa kritiķi norāda, ka šajā laikā esot padziļinājusies plaisa starp bagātajiem un nabagajiem.

De Blasio sola mazināt līdz šim pieaugušo nevienlīdzību, kā arī pārtraukt Ņujorkas policijas piekopto pilsoņu aizturēšanas un pārmeklēšanas politiku, no kuras neproporcionāli cietuši melnādainie un latīņamerikāņu izcelsmes pilsētnieki.

Komentāri