Iecere aizliegt abortus rada šķelšanos Spānijas valdošajā partijā, Mixnews.lv

Iecere aizliegt abortus rada šķelšanos Spānijas valdošajā partijā

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. janvārī plkst. 17:55

Spānijas valdības iecere aizliegt abortus izraisījusi šķelšanos pie varas esošajā konservatīvajā Tautas partijā (PP), ziņo LETA-THELOCAL.

Valdība īsi pirms Ziemsvētkiem paziņoja par ieceri grozīt 2010.gada likumu, ar kuru sievietēm atļauts izdarīt abortu līdz 14 grūtniecības nedēļai.

Saskaņā ar likumprojektu, kuru vēl jāapstiprina parlamentam, kur PP ir absolūtais vairākums, paredz, ka aborti turpmāk tiks atļauti tikai izvarošanas gadījumos, vai gadījumos, ja apdraudēta mātes fiziskā vai psihiskā veselība.

Valdības iecere jau izraisījusi asu opozīcijas nosodījumu, taču parādījušās liecības, ka vienprātības nav arī pašas PP rindās.

"Neviens nevar kādam liegt tiesības būt par māti, un neviens nevar kādam uzlikt arī par pienākumu būt mātei," savā gada noslēguma uzrunā pirmdien norādījis PP pārstāvis Hosē Antonio Monago, kurš šobrīd ir Estremaduras reģionālās valdības vadītājs. "Estremadura atbalsta abortu likuma reformēšanu, pamatojoties uz konsensu."

Viņš piebilda, ka šādi fundamentāli jautājumi jāatbrīvo no jebkādas ideoloģiskas dimensijas.

Arī otrs PP pārstāvis - Galisijas reģionālās valdības vadītājs Alberto Nunjess Feiho - aicinājis grozīt pašreizējo likumprojektu, lai tam nodrošinātu plašāku atbalstu sabiedrībā.

Savukārt valdības pārstāve Madrides reģionā Kristīna Sifuentesa paudusi atbalstu sievietes tiesībām līdz zināmam laikam pārtraukt grūtniecību.

Viņa gan atzinusi, ka 2010.gada likums būtu grozāms, jo tas bijis viens no PP priekšvēlēšanu solījumiem 2011.gadā.

Komentāri