Šveice kļūst par EDSO priekšsēdētāju, Mixnews.lv

Šveice kļūst par EDSO priekšsēdētāju

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. janvārī plkst. 21:43

Šveice trešdien rotācijas kārtībā kļuvusi par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) priekšsēdētāju, paziņojot, ka tās prioritāte būšot Rietumbalkānu un Dienvidkaukāza reģioni, ziņo LETA-AFP.

Šveice pauda apņēmību nākamā gada laikā panākt "taustāmu ieguldījumu drošības stiprināšanā un stabilitātē, ļaužu dzīves uzlabošanā un EDSO rīcībspējas nostiprināšanā".

Šveices ārlietu ministrs Didjē Burkhalters pavēstījis, ka nozīmējis pa īpašam pārstāvim katram no prioritārajiem reģioniem.

"Rietumbalkānos mēs vēlamies par diskusiju jautājumiem padarīt izlīgumu un reģionālo sadarbību," teikts Burkhaltera izplatītajā paziņojumā.

EDSO jāuzņemas arī pienākums atbalstīt pagājušajā gadā noslēgto vienošanos starp Serbiju un Kosovu, norādījis Šveices ārlietu ministrs.

Savukārt Dienvidkaukāzā EDSO turpinās strādāt "esošo formātu ietvaros", lai veicinātu tā dēvēto iesaldēto konfliktu risināšanu, raksta Burkhalters.

Šveice, kas EDSO priekšsēdētāja lomā nomainījusi Ukrainu, pievērsīs uzmanību arī cīņai pret spīdzināšanu, cilvēktiesību un minoritāšu tiesību ievērošanai, demokrātisku vēlēšanu veicināšanai un likuma varas nostiprināšanai terorisma apkarošanā, norādījis ministrs.

Šveicei svarīga šķiet arī pārrobežu draudu pārvarēšana un gatavības palielināšana dabas katastrofu novēršanā.

Ar Šveices prioritātēm EDSO Pastāvīgo padomi Burkhalters gatavojas iepazīstināt 16.janvārī.

Komentāri