No Antarktikā iesalušā Krievijas kuģa evakuē visus pasažierus, Mixnews.lv

No Antarktikā iesalušā Krievijas kuģa evakuē visus pasažierus

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. janvārī plkst. 14:02

No Antarktikā iesalušā Krievijas kuģa ceturtdien izdevies evakuēt visus 52 pasažierus, kuri nogādāti uz Austrālijai piederošā Antarktikas apgādes kuģa "Aurora Australis", ziņo LETA-AFP.

Iesalušā kuģa pasažieri uz Austrālijas kuģi tika nogādāti ar helikopteru no Ķīnas ledlauža. Pasažieru evakuācija ilga aptuveni četras stundas.

фото

фото

Tomēr līdz sauszemes sasniegšanai pasažieriem varētu nākties pagaidīt dažas nedēļas, jo Austrālijas kuģim vispirms nāksies doties uz Austrālijas bāzi Antarktikā, lai uzpildītu degvielu.

Krievijas kuģis "Akademik Shokalskiy" kopš 24.decembra iesalis ledū aptuveni 100 jūras jūdzes uz austrumiem no Dimondirvilas Francijas zinātniskās bāzes. Pēdējās dienās reģionā arī plosījās spēcīgs vējš un sniega vētra.

фото

фото

Iesalušajam kuģim bija pietiekami pārtikas krājumi, un cilvēkiem uz klāja briesmas nedraudēja. Kuģis ar zinātniekiem un tūristiem bija ceļojumā uz Antarktiku.

Iepriekšējie mēģinājumi evakuēt uz kuģa esošos cilvēkus līdz šim bija nesekmīgi gan biezās ledus kārtas, gan arī slikto laikapstākļu dēļ.

Komentāri