Indijā mirusi pusaudze, kas tikusi izvarota grupā un aizdedzināta, Mixnews.lv

Indijā mirusi pusaudze, kas tikusi izvarota grupā un aizdedzināta

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. janvārī plkst. 12:42

Indijā nomirusi 16 gadus veca pusaudze, kas oktobrī divas dienas pēc kārtas izvarota grupā un decembrī aizdedzināta, atsaucoties uz policijas paziņojumu, informē LETA-AFP.

Noziegums Kalkātā izraisījis protestus.

Grupveida izvarošana notikusi 26. un 27.oktobrī netālu no pusaudzes ģimenes mājas Madhjagramā, kas atrodas 25 kilometrus uz ziemeļiem no Kalkātas. Otro reizi jauniete izvarota, atgriežoties no policijas iecirkņa, kur viņa ziņojusi par pirmo uzbrukumu.

23.decembrī pusaudze aizdedzināta un vecgada dienā aizgājusi no dzīves, neatguvusies no savainojumiem, pavēstīja policija.

"Viņa mirstot, veselības aprūpes amatpersonām klātesot, sniedza mums liecības, ka viņu brīdī, kad viņa 23.decembrī bijusi mājās viena, aizdedzinājuši divi cilvēki, kas ir tuvi apsūdzētajiem," sacīja policists Nimbala Santošs Utamrao.

Pirmie aresti šajā lietā veikti trešdien - divus mēnešus pēc pirmajiem noziegumiem, sacīja vietējās policijas priekšnieks Radživs Kumars.

"Apsūdzētie mēģināja nogalināt manu meitu, viņu aizdedzinot, lai apslēptu savus noziegumus," sacīja meitenes tēvs.

Protesta akcijā, lai paustu savu sašutumu par noziegumu, Kalkātā trešdien piedalījušies vairāki simti aktīvistu.

Izvarošanas gadījumi Indijā ir mediju uzmanības centrā jau gadu, kopš plašu rezonansi izraisījušā nozieguma, kad Deli 2012.gada decembrī grupā tika izvarota 23 gadus veca studente un pēc tam izmesta no braucoša autobusa.

Parlaments jau pieņēmis likumus, nosakot izvarotājiem bargākus sodus. Izvarotāji pēc noziegumu pastrādāšanas pret saviem upuriem bieži izvērš draudus, savukārt policija izvarotās sievietes cenšas atrunāt no iesniegumu iesniegšanas, liecina aktīvisti.