Islāmisti Mali ziemeļos neļauj bēgļiem pamest konflikta zonu, Mixnews.lv

Islāmisti Mali ziemeļos neļauj bēgļiem pamest konflikta zonu

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. janvārī plkst. 20:56

Islāmistu kaujinieki Mali ziemeļos neļauj tūkstošiem bēgļu pamest konfliktu zonu, ziņo LETA-AFP.

Islāmistiem uzsākot uzbrukumu valdības kontrolētajām teritorijām Mali ziemeļos un vidienē, pagājušajā nedēļā savas mājas bijuši spiesti pamest aptuveni 30 tūkstoši cilvēku.

Tomēr pastāv bažas, ka patiesais bēgļu skaits varētu būt vēl lielāks, jo saņemtas ziņas, ka vairāki islāmistu grupējumi neļauj iedzīvotājiem doties uz dienvidiem. Tikmēr Mauritānijas valdība paziņojusi, ka tūkstošiem Mali bēgļu ir devušies ceļā uz Mauritānijas robežu.

Savukārt viens no vadošajiem tuaregu pārstāvjiem pirmdien atklāja, ka tuaregu kaujinieki ir gatavi atbalstīt Francijas militāro intervenci Mali, uzņemoties cīņu pret islāmistu nemierniekiem valsts ziemeļos.

"Mēs esam gatavi palīdzēt, mēs jau tagad esam iesaistīti cīņā pret terorismu. Mums ir vīri, ieroči un, galvenais, vēlme atbrīvot Azavādu no terorisma," norādīja tuaregu separātistu grupējuma MNLA pārstāvis Musa Agasarids.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Francijas iznīcinātāji un helikopteri svētdien jau trešo dienu deva triecienus islāmistu kaujiniekiem, kas ir pārņēmuši savā kontrolē Mali ziemeļdaļu un virzās uz šīs Rietumāfrikas valsts dienvidiem.

Jāpiebilst, ANO Pasaules pārtikas programmas aplēses liecina, ka kopš pērnā gada marta, kad Mali ziemeļus savā kontrolē sagrāba nemiernieku un islāmistu kaujinieki, savas mājas bijuši spiesti pamest jau aptuveni 500 tūkstoši cilvēku.

Foto: pravda-team.ru, bar-kulan.com

Komentāri