Austrumeiropā parādījies jauns krievu spiegu datorvīruss, Mixnews.lv

Austrumeiropā parādījies jauns krievu spiegu datorvīruss

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. janvārī plkst. 07:24

Datoru drošības kompānija "Kaspersky Lab" identificējusi jaunu datorvīrusu "Red October" ("Sarkanais oktobris"), kas galvenokārt izplatās Austrumeiropas valstīs un vāc ar NATO un Eiropas Savienības kodēšanas metodēm šifrētus slepenus failus, ziņo LETA-AFP.

"Šīs kampaņas galvenais mērķis ir Austrumeiropas valstis, bijušās PSRS republikas un Vidusāzijas valstis, kaut arī upuri ir atrodami visur, tostarp Rietumeiropā un Ziemeļamerikā. Novērojami spēcīgi tehniski pierādījumi, kas liecina, ka uzbrucēji ir krieviski runājoši," teikts "Kaspersky Lab" izplatītajā paziņojumā.

Kaut arī datorvīruss "Red October" ir aktīvs kopš vismaz 2007.gada, pēdējā laikā tā aktivitāte ir palielinājusies. Novērojumi liecina, ka vīruss vāc failus, kas kodēti ar programmu, ko izmanto virkne organizāciju un iestāžu, sākot no ES līdz NATO.

"Red October" satur unikālu "atdzīvināšanas" kodu, kas ir paslēpts "Adobe Reader" un "Microsoft Office" programmās un kas ļauj uzbrucējiem atgūt piekļuvi datoram arī pēc vīrusa atklāšanas un dzēšanas.

Vīruss arī inficē viedtelefonus un vāc lietotājvārdus un paroles, lai izmēģinātu tos citās sistēmās.

Foto: i.i.ua

Komentāri