Vācijas apdrošinātājiem stihiju nodarītie zaudējumi izmaksājuši septiņus miljardus, Mixnews.lv

Vācijas apdrošinātājiem stihiju nodarītie zaudējumi izmaksājuši septiņus miljardus (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. janvārī plkst. 10:39

Atlīdzībās par dabas stihijās nodarītajiem zaudējumiem 2013.gadā Vācijas apdrošinātāji izmaksājuši gandrīz septiņus miljardus eiro, ziņo LETA-DPA.

Kā atzina Vācijas Apdrošinātāju asociācijas (GDV) prezidents Aleksanders Erdlands, "vien dažu mēnešu laikā pieredzētie ārkārtas laikapstākļi padarījuši 2013.gadu par īpašu gadu."

Pēc asociācijas aplēsēm, Vācijas apdrošinātāji par dabas stihijās nodarītajiem postījumiem aizvadītajā gadā izmaksājuši teju septiņus miljardus eiro, tādējādi 2013.gads apdrošinātājiem bijis viens no dārgākajiem.

2013.gada jūnijā no krastiem izgāja Donava un Elba, appludinot plašu Vācijas austrumu daļu, savukārt jūlijā Vācijas dienvidus skāra spēcīga vētra ar krusu, kurā tika nodarīti bojāgājumi ēku logiem, jumtiem un transportlīdzekļiem. Šī vētra apdrošinātājiem izmaksāja 3,1 miljardu eiro.

Tikmēr 2013.gada oktobrī un decembrī piekrastes rajonos plosījās spēcīgas vētras.

Aizvadītais gads apdrošinātājiem radījis lielākos izdevumus kopš 2002.gada, kad Vāciju skāra plaši plūdi.

Tikmēr Erdlands brīdināja, ka nākotnē iespējama vēl sliktāka situācija, jo klimata pētnieku prognozes liecina, ka klimata pārmaiņas turpināsies, un to ietekmē Vācijā gaidāmi neprognozējamāki laikapstākļi un vairāk vētru.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Žēl, ka neekas nav uzrakstīts par apdrošinātāju peļņu?
Tā kā tie 7 miljardi tādi sīkumi vien ir.