Timošenko advokātu tiesā par vardarbību ģimenē, Mixnews.lv

Timošenko advokātu tiesā par vardarbību ģimenē

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. janvārī plkst. 15:27

Ukrainas tiesā piektdien sākusies noklausīšanās lietā, kurā bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko advokāts Sergejs Vlasenko apsūdzēts par vardarbību ģimenē, ziņo LETA-AFP.

Apsūdzības pret Vlasenko izvirzījusi viņa sieva. Valdības kritiķi to uzskata par politisku lietu.

Pret Vlasenko ierosinātā lieta nāca atklātībā novembrī, kad Ukrainas valdība lēma par to, vai parakstīt sadarbības līguma ar Eiropas Savienību (ES). Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs galu galā no šāda soļa atteicās, izraisot plašus protestus, kas Kijevā turpinās joprojām.

фото

фото

Prokurori izsauca Vlasenko uz nopratināšanu dažas dienas, pirms Janukovičs atteicās parakstīt līgumu ar ES.

Ap 100 opozīcijas protestētāju piektdien bija sapulcējušies pie tiesas nama, kur notika noklausīšanās. Tiesā bija ieradusies arī Timošenko meita Jevgēņija Timošenko. Tomēr, tā kā Vlasenko advokāts nebija ieradies, tiesnesis pārcēla tālāko lietas izskatīšanu uz 10.janvāri.

фото

Sergejs Vlasenko kopā ar Jūlijas Timošenko meitu Jevgēņiju Timošenko

Ja Vlasenko tiks atzīts par vainīgu viņam izvirzītajās apsūdzībās par piekaušanu un tīšu miesas bojājumu nodarīšanu, viņam var tikt piespriests līdz pat diviem gadiem ilgs cietumsods. Vlasenko novembrī tika atbrīvots pret drošības naudu, bet viņam liegts pamest Kijevu, izņemot braucienus uz Harkovu, lai konsultētu Timošenko, kura tur iecieš cietumsodu.

Vlasenko noliedz visas viņam izvirzītās apsūdzības un uzskata to par "politisko represiju" gadījumu.

"Es atrodos šeit tikai tāpēc, ka esmu Jūlijas Timošenko aizstāvības komandā," pēc noklausīšanās tiesā žurnālistiem sacīja Vlasenko.

Viņš apgalvoja, ka šķīries no savas bijušās sievas pirms pieciem gadiem un šajā laikā tikpat kā nav viņu saticis.

фото

"Viņa tiek izmantota. Šis nav pirmais gadījums, kad varasiestādes izmanto mazas ģimenes lietas, lai ieslodzītu cilvēku politisku iemeslu dēļ," norādīja Vlasenko.

Tikmēr prokurors pauda pārliecību, ka pret Vlasenko sāktā lieta ir pamatota un nav saistīta ar politiku.

фото

Savukārt Timošenko ir pilnīgi pretējās domās. Viņa aicināja "visus pilsoniskās sabiedrības līderus, cilvēktiesību aktīvistus, žurnālistus, opozīcijas locekļus un vienkārši tos, kuri nav vienaldzīgi," darīt visu iespējamo, lai aizstāvētu Vlasenko.

Komentāri