ASV ziemeļaustrumus plosās Herkuless, Mixnews.lv

ASV ziemeļaustrumus plosās Herkuless

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. janvārī plkst. 20:50

ASV ziemeļaustrumu daļā piektdien plosās spēcīgs sniegputenis, kura dēļ atcelti vairāk nekā 4000 avioreisu.Ziemas vētrai dots vārds "Herkuless", brāzmām sasniedzot ātrumu 105 kilometri stundā (29 metri sekundē), informē LETA-AFP.

Sniega segas biezums vienā no Masačūsetsas štata pilsētām pārsniedzis 60 centimetrus, bet Filadelfijā dzīvību zaudējis kāds ceļu uzturēšanas dienesta darbinieks, kuram uzgāzusies sāls krava, ko bija paredzēts izkaisīt uz ielām.

Biezo sniega kupenu dēļ slēgtas vairākas lielās šosejas. Ņujorkas un Ņūdžersijas štatā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Ņujorkā uzsnigusi līdz 22 centimetriem bieza sniega sega un turpina snigt. Meteorologi prognozē, ka gaisa temperatūra Ņujorkas štatā noslīdēs līdz mīnus 25 grādiem pēc Celsija.

ASV austrumu krasta lidostās atcelts vairāk nekā 4000 starptautisko un iekšzemes avioreisu. Sliktās redzamības un stiprā vēja dēļ Ņujorkas Kenedija lidosta tika slēgta uz vairāk stundām.

"Herkuless" kļuvis par pirmo pārbaudījumu jaunajam Ņujorkas mēram Bilam de Blasio, kurš amata zvērestu nodeva trešdien.

Ņujorkas štata gubernators Endrū Kuomo ir aktivizējis Štata ārkārtas operāciju centru un aicinājis cilvēkus palikt mājās. Ar līdzīgiem aicinājumiem nākuši klajā arī pārējo vētras skarto štatu gubernatori. Amatpersonas brīdinājušas, ka satiksme būs apgrūtināta arī turpmāk, jo snigšana turpinās.

Stihija skārusi arī ASV Vidējos rietumus, un atcelti lidojumi Čikāgas starptautiskajā lidostā.

Ņūdžersijas gubernators Kriss Kristijs pavalstī izsludinājis ārkārtas stāvokli. Savukārt Konektikutas gubernators Danels Malojs sabiedriskā sektora darbiniekiem lika ceturtdien agrāk beigt darbu, lai mazinātu vakarā gaidāmos satiksmes sastrēgumus.

Bostonā slēgtas skolas.

Meteorologi prognozē, ka sals gaidāms pat tik tālu uz dienvidiem kā Floridā, un amatpersonas brīdinājušas cilvēkus uzmanīties no nosalšanas un hipotermijas.

Komentāri