Irākā nogalināts 71 "Al Qaeda" kaujinieks, Mixnews.lv

Irākā nogalināts 71 "Al Qaeda" kaujinieks

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. janvārī plkst. 21:21

Irākas drošības spēki un sabiedrotie cilšu kaujinieki Ramādī apgabalā uz rietumiem no Bagdādes nogalinājuši 71 starptautiskās teroristiskās organizācijas "Al Qaeda" kaujinieku.

Nogalinātie piederēja pie džihādistu grupējuma "Islāma valsts Irākā un Levantē" (ISIL), kas ir saistīts ar "Al Qaeda", informēja vienības "Al Sahwa" līderis. "Al Sahwa" veido bijušie sunnītu nemiernieki, kas nostājušies pret "Al Qaeda".

Drošības spēku un ISIL kaujinieku sadursmēs dzīvību zaudējuši arī 32 civiliedzīvotāji, informēja drošības spēku amatpersonas. Cik daudz policistu un sabiedrotie cilšu kaujinieki nogalināti, amatpersonas nezināja teikt.

Jau vēstīts, ka pēc vairākas dienas ilgām kaujām nemierniekiem izdevās pārņemt savā kontrolē vairākus rajonus Anbāras provinces galvaspilsētā Ramādī un Fallūdžā.

Sadursmes aizsākās pirmdien Ramādī apvidū, kur drošības dienesti likvidēja valstī lielāko valdības pretinieku sunnītu protesta nometni. Tālāk vardarbība izplatījās arī uz Fallūdžu, kur policija trešdien pameta teju visas pozīcijas.

Situācijai saasinoties, drošības spēki atstāja arī nemierīgos Ramādī rajonus.

Komentāri