Antarktikas ledū iestrēdzis Krievijas pasažieru kuģi evakuējušais Ķīnas ledlauzis, Mixnews.lv

Antarktikas ledū iestrēdzis Krievijas pasažieru kuģi evakuējušais Ķīnas ledlauzis

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. janvārī plkst. 11:22

Antarktikas ledos iestrēdzis Ķīnas ledlauzis "Xue Long", kurš palīdzēja evakuēt cilvēkus no ledū iesalušā Krievijas pasažieru kuģa "Akademik Shokalskiy", ziņo LETA-AFP.

"Xue Long" ceturtdien ar helikopteri evakuēja visus 52 pasažierus ni "Akademik Shokalskiy", kuri nogādāti uz Austrālijai piederošā Antarktikas apgādes kuģa "Aurora Australis", taču tagad pats nespēj atbrīvoties no ledus.

Piektdiena vakarā "Xue Long" ziņoja, ka tam ir bažas par biezo ledu tam apkārt un tas mēģinās atbrīvoties sestdienas rītā, taču manevrs nav izdevies.

Krievijas kuģis "Akademik Shokalskiy" kopš 24.decembra iesalis ledū aptuveni 100 jūras jūdzes uz austrumiem no Dimondirvilas Francijas zinātniskās bāzes. Pēdējās dienās reģionā arī plosījās spēcīgs vējš un sniega vētra.

Iesalušajam kuģim bija pietiekami pārtikas krājumi, un cilvēkiem uz klāja briesmas nedraudēja. Kuģis ar zinātniekiem un tūristiem bija ceļojumā uz Antarktiku.

Iepriekšējie mēģinājumi evakuēt uz kuģa esošos cilvēkus līdz šim bija nesekmīgi gan biezās ledus kārtas, gan arī slikto laikapstākļu dēļ.

Komentāri