Jaceņuks: Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā startēs visi trīs opozīcijas līderi, Mixnews.lv

Jaceņuks: Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā startēs visi trīs opozīcijas līderi

фото

Pasaulē | 2014. gada 5. janvārī plkst. 14:37

Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā startēs visi trīs opozīcijas līderi, atsaucoties uz partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") parlamenta frakcijas priekšsēdētāja Arsēnija Jaceņuka paziņojumu, informē LETA-NEWSRU.COM.

Jaceņuks atgādināja, ka šādu lēmumu opozīcijas partijas pieņēmušas vēl 2013.gada maijā.

"Jautājumā par vienoto kandidātu mēs daļu sarunu jau esam risinājuši un esam tās oficiāli publiskojuši, jo pērn 18.maijā mēs parakstījām trīs politisko spēku [partiju "Batkivščina", UDAR un "Svoboda (Brīvība")] vienošanos, kurā mēs skaidri noteicām, ka kopīgais kandidāts saņems atbalstu otrajā kārtā." "Pirmajā kārtā visi opozīcijas kandidāti piedalās kā priekšvēlēšanās, bet otrajā kārtā tas, kurš būs ieguvis vislabāko rezultātu, saņems visu opozīcijas spēku atbalstu," sacīja Jaceņuks.

фото

Ukrainas opozīcijas līderi - partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") vadītājs Arsēnijs Jaceņuks (pa labi), partijas "UDAR" līderis Vitālijs Kļičko un partijas "Svoboda" ("Brīvība") līderis Oļegs Tjagņiboks

"Šajā posmā oficiāli nekas nav mainījies", norādīja politiķis.

"Mūsu uzvaras pamatā ir tas, ka trim opozīcijas spēkiem 2014.gadā ir jāizveido vienota eiropeisko izmaiņu komanda uzavarētāja. Šī komanda nevis vienkārši ies uz vēlēšanām, nevis vienkārši tajās uzvarēs, bet pierādīs visai pasaulei, ka Ukraina spēj īstenot pārmaiņas, un pēc 2015.gada tā kļūs par faktisku Eiropas Savienības dalībnieci," uzsvēra Jaceņuks.

фото

фото

Kā liecina pētījumu centra "Research & Branding Group" decembrī veiktās aptaujas dati, ja vēlēšanas notiktu nākamajā svētdienā, ceturtā daļa Ukrainas vēlētāju tajās balsotu par pašreizējo valsts galvu Viktoru Janukoviču.

14% balsotu par UDAR līderi Vitāliju Kļičko, "Batkivščinas" līdere ekspremjere Jūlija Timošenko un parlamenta deputāts Petro Porošenko katrs saņemtu 8% balsu, Jaceņuks 5%, bet "Svoboda" līderis Oļegs Tjagņiboks un kompartijas līderis Petro Simoņenko - katrs pa 4% balsu.

фото

фото

Komentāri