Sadursmēs vēlēšanu dienā Bangladešā nogalināti vairāk nekā 10 cilvēku (FOTO), Mixnews.lv

Sadursmēs vēlēšanu dienā Bangladešā nogalināti vairāk nekā 10 cilvēku (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 5. janvārī plkst. 17:47

Bangladešā svētdien - parlamenta vēlēšanu dienā - sadursmēs dzīvību zaudējuši vismaz 18 cilvēki, ziņo LETA-AFP.

Tūkstošiem protestētāju ar degmaisījuma bumbām apmētājuši neskaitāmus vēlēšanu iecirkņus. 200 vēlēšanu iecirkņi nodedzināti. Policijas pārstāvji apliecināja, ka vairākās valsts pilsētās uz satrakoto protestētāju pūļiem raidīt šāvieni.

фото

фото

фото

Vairums upuru esot opozīcijas atbalstītāji. Protestu dalībnieki valsts ziemeļos līdz nāvei piekāvuši divus cilvēkus, kas apsargājuši vēlēšanu iecirkņus.

Galvaspilsētas Dakas ielās izvietoti tūkstošiem karavīru, un tur situācija bijusi salīdzinoši mierīga. Policija ziņo par trim gadījumiem, kad galvaspilsētā vēlēšanu iecirkņiem mests ar degmaisījuma bumbām.

фото

фото

фото

Policija ziņo, ka vardarbībā svētdien kopumā dzīvību zaudējuši 18 cilvēki, savukārt opozīcija vēsta, ka sadursmēs nogalināti 22 tās atbalstītāji.

Valdošā "Avami" līga apsūdz opozīcijas Bangladešas Nacionālistu partiju vardarbības organizēšanā. Opozīcijas partijas līdere, kas paudusi kritiku vēlēšanām, kurās faktiski piedalās vienas partijas kandidāti, tiek turēta "de facto" mājas arestā.

фото

фото

фото

фото

Kopš opozīcija oktobrī uzsāka kampaņu ar mērķi izjaukt vēlēšanas, vardarbībā dzīvību zaudējuši aptuveni 150 cilvēku.

Opozīcija bija pieprasījusi premjerministrei Šeihai Hasinai vēl pirms vēlēšanām nodot varu neitrālai pārejas valdībai, lai šādi izvairītos no rezultātu falsifikācijas.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

Komentāri