Sīrijā džihādistu uzbrukumos nogalināti vairāk nekā 30 nemiernieku, Mixnews.lv

Sīrijā džihādistu uzbrukumos nogalināti vairāk nekā 30 nemiernieku

фото

Pasaulē | 2014. gada 5. janvārī plkst. 20:36

Sīrijas ziemeļos radikālo islāmistu kaujinieku uzbrukumos kopš piektdienas nogalināts 31 mēreno nemiernieku grupējumu karotājs, atsaucoties uz sīriešu aktīvistu organizācijas "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) paziņojumu, informē LETA-AFP.

Ar "Al Qaeda" saistītā grupējuma "Islāma valsts Irākā un Levantē" (ISIL) uzbrukumos nogalināti Rietumu atbalstītās Brīvās Sīrijas armijas un salīdzinoši mēreno islāmistu grupējuma "Islāma fronte" karotāji.

Sestdien izplatītajā paziņojumā ISIL pieprasīja, lai mērenie nemiernieki pārtrauc uzbrukumus tā karotājiem. Ja tas nenotiks, ISIL atvilks savas vienības no Alepo un ļaus pilsētu pārņemt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēkiem, brīdināja grupējums.

Sīrijas konfliktā, kas sākās 2011.gada martā, dzīvību zaudējuši 130 000 cilvēku, bet vairāki miljoni bijuši spiesti doties bēgļu gaitās. Paredzēts, ka 22.janvārī Ženēvā varētu sākties ar ASV un Krievijas atbalstu rīkotās Sīrijas miera sarunas.

Lielākā Sīrijas opozīcijas grupējumu alianse - Nacionālā koalīcija - pirmdien pulcēsies kongresā, lai atkārtoti lemtu par dalību Ženēvas sarunās.

Komentāri