Ņujorkas skolu autobusu šoferu streiks radīs problēmas 152 tūkstošiem skolēnu, Mixnews.lv

Ņujorkas skolu autobusu šoferu streiks radīs problēmas 152 tūkstošiem skolēnu

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. janvārī plkst. 14:02

Ņujorkas skolu autobusu šoferi plāno trešdien rīkot streiku, kas radīs grūtības 152 tūkstošiem skolēnu laikus nokļūt skolā, ziņo BNS-AFP.

Šoferu arodbiedrība pirmdien paziņoja par šī streika rīkošanu, nespējot vienoties ar pilsētas pašvaldību par darbavietu drošību. Streikā piedalīsies ne vien šoferi, bet arī darbinieki, kas uzrauga skolēnu iekāpšanu un izkāpšanu.

Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs raksturoja gaidāmo streiku kā "nožēlojamu" un sacīja, ka arodbiedrība ignorē skolēnu vajadzības nokļūt skolā.

Pilsētas pašvaldība paziņoja par vairākiem pasākumiem, kas atvieglos skolēnu un viņu vecāku problēmas streika laikā. Skolēniem bez maksas tiks piešķirtas metro biļetes, savukārt vecākiem, kas vedīs bērnus uz skolu ar savu automašīnu vai šim nolūkam izmantos taksometru, tiks atlīdzināti šī transporta izdevumi.

Foto: no vietnes nydailynews.com

Arodbiedrības "Amalgamated Transit Union Local 1181" prezidents Maikls Kordiello sacīja, ka pastāv tikai neliela cerība, ka šīs arodbiedrības 8800 biedri trešdien nestreikos. "Mērs var atnākt, runāt ar mums un izbeigt streiku," sacīja Kordiello.

Blumbergs sacīja, ka gaidāmā streika dalībnieki atsakās pieļaut konkurenci viņu pakalpojumu sniegšanā. Viņš informēja, ka šo pakalpojumu cena Ņujorkā - 6900 ASV dolāri (3601 lats) uz bērnu gadā - ir augstāka nekā citur ASV. ASV otrajā lielākajā pilsētā Losandželosā bērnu pārvadāšana ar skolu autobusiem izmaksā 3100 dolārus (1617 latus) uz bērnu gadā, sacīja Blumbergs.

Ņujorkas pašvaldība ir nolēmusi slēgt jaunus līgumus 1100 skolu autobusu maršrutu apkalpošanai, ļaujot uz šiem līgumiem pretendēt arī tiem, kas līdz šim nav darbojušies Ņujorkas skolēnu pārvadāšanā. Arodbiedrība apgalvo, ka jauniem darbiniekiem nebūs pietiekamas pieredzes un tas apdraudēs bērnu drošību.

Komentāri