Lielbritānijā streiko advokāti (FOTO), Mixnews.lv

Lielbritānijā streiko advokāti (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 6. janvārī plkst. 18:58

Lielbritānijā pirmdien streikoja krimināllietu advokāti, kuri šādi protestēja pret valdības ieceri samazināt budžetu juridiskās palīdzības sniegšanai, ziņo LETA-AFP.

Advokātu streiks uz laiku paralizēja britu tieslietu sistēmu. Advokātu streiks ilga pusi dienas, un tas bija pirmais šāda veida streiks Lielbritānijas vēsturē.

фото

To izraisījis valdības plāns juridiskās palīdzības fonda apmēru, kas šobrīd ir divi miljardi mārciņu gadā, līdz 2018./2019.gadam samazināt par 220 miljoniem mārciņu. Šis fonds domāts, lai nodrošinātu aizstāvību tiesā un citus juridiskos pakalpojumus tiem apsūdzētajiem, kuri paši to nevar atļauties.

фото

Tikmēr Lielbritānijas valdība uzsver, ka britu juridiskā sistēma ir dārgākā pasaulē, un centienos samazināt valsts budžeta deficītu tiek apcirpti tēriņi arī šai jomai.

фото

Taču krimināllietu advokāti norāda, ka plānoto samazinājumu dēļ viņu atalgojums saruks par 41%, tādējādi apsūdzētajiem, kuri nevar atļauties samaksāt advokātam, būs ierobežotākas iespējas saņemt aizstāvību.

"Vājinot sistēmu, gala rezultāts būs tāds, ka vainīgie paliks nesodīti, bet nevainīgie tiks nepatiesi notiesāti," teikts advokāta Mukulas Čavlas nolasītajā paziņojumā. Čavla brīdina, ka plānotā līdzekļu samazināšana draud ar labāko advokātu aiziešanu no šīs nozares.

Komentāri