Savienotās Valstis pārņēmis aukstuma vilnis (FOTO), Mixnews.lv

Savienotās Valstis pārņēmis aukstuma vilnis (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. janvārī plkst. 11:37

Savienotās Valstis otrdien pārņēmis stindzinošs ziemas aukstums, gaisa temperatūrai noslīdot līdz zemākajām atzīmēm pēdējo divdesmit gadu laikā un sniega segai vietām sniedzoties cilvēkiem līdz krūtīm, ziņo LETA-AFP/BBC.

Iedzīvotāji Savienoto Valstu ziemeļaustrumos brīdināti gatavoties auksto gaisa masu ieplūšanai no ASV Vidējiem rietumiem.

фото

фото

фото

фото

Slikto laikapstākļu dēļ ievērojami apgrūtināta satiksme, slēgtas skolas un cilvēki aicināti palikt iekštelpās. Meteorologi prognozē, ka otrdien aukstuma vilni uz savas ādas nāksies izjust aptuveni 187 miljoniem cilvēku.

Pirmdien tika atcelti vairāk nekā 4300 avioreisu, no kuriem gandrīz puse Čikāgā, un vairāk nekā 6500 reisu kavējās, liecina vietnē "FlightAware" publiskotā informācija.

фото

фото

фото

фото

Vislielāko aukstumu nācies izjust Montānas iedzīvotājiem. Ņemot vērā vēju, vietām sajūta bijusi kā mīnus 53 grādos pēc Celsija. Arī Ziemeļdakotā, Dienviddakotā un Minesotā nav bijis daudz siltāks.

Savienoto Valstu ziemeļaustrumos un daļā Kanādas spēcīgi sniga arī janvāra pirmajās dienās, bet pakāpeniski aukstums pārņēmis pat tādus štatus kā Teksasa un Florida.

фото

фото

фото

фото

Skarbo laikapstākļu dēļ pēdējo dienu laikā dzīvību zaudējuši jau vismaz 16 cilvēki, tostarp vienu gadu vecs bērns. Zēns gāja bojā, automašīnai, kurā viņš atradās, saduroties ar sniega arklu.

Filadelfijas sāls noliktavā dzīvību zaudēja kāds strādnieks, kuram kļūmes dēļ uzgāzās virsū liela sāls krava, savukārt Ilinoisā četri vīrieši miruši no sirdstriekas, šķūrējot sniegu.

фото

фото

фото

фото

Ohaio pirmdienas rītā pie savas automašīnas tika atrasta mirusi kāda 90 gadus veca sieviete, bet Ņujorkā nosalusi kāda 71 gadu veca sieviete, kura sirga ar Alcheimera slimību un apmaldījās.

Vairāki cilvēki gājuši bojā autoavārijās uz slidenajiem ceļiem. Slikto laikapstākļu dēļ vairākās pilsētās, tostarp Čikāgā, slēgtas skolas. Pirmdien mācību iestādes tika slēgtas arī visā Minesotas štatā.

фото

фото

фото

фото

Ilinoisas gubernators pirmdien izsludināja štatā ārkārtas stāvokli un izsauca palīgā Nacionālo gvardi, lai atbrīvota uz ceļiem iestrēgušos autovadītājus. Viņš aicināja iedzīvotājus palikt savās mājās un uzslavēja karavīrus par varonību, atbrīvojot 375 automašīnas no sastrēguma.

Arī Milvoki Viskonsinas štatā un Indianapolisā Indiānas štatā amatpersonas aicinājušas iedzīvotājus palikt iekštelpās. Indianapolisas mērs vētras kulminācijā svētdien atļāva vadīt transporta līdzekļus tikai ārkārtas dienestu darbiniekiem, brīdinot, ka "ekstrēmais aukstums rada nopietnu risku veselībai un drošībai".

Tomēr daudzas mājsaimniecības ir palikušas bez elektroapgādes, tādēļ mājas ne visiem bija labākā izvēle vētras pārlaišanai. Cilvēki, kuri nevarēja palikt pie ģimenes vai draugiem, tika aicināti meklēt patvērumu sabiedriskajos centros un pagaidu patversmēs.

фото

фото

фото

фото

Skarbi laikapstākļi piemeklējuši arī Kanādu, kur Ņūfaundlendas salā bez elektrības palikuši vairāk nekā 30 000 cilvēku. Ontārio provincē, ņemot vērā aso vēju, sajūta bijusi kā mīnus 40 grādos pēc Celsija.

Meteorologi prognozē, ka nedēļas vidū kļūs nedaudz siltāks.

Komentāri